UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна потребує ефективних уряду та парламенту - глава МЗС Франції

Франція вважає, що Україні необхідний уряд, який здатен рішуче проводити реформи.

Міністр закордонних справ і міжнародного розвитку Франції Жан-Марк Еро зазначає, що для проведення необхідних реформ в Україні потрібні ефективні уряд і парламент.

"За останні 14 місяців чинний український уряд провів безліч реформ, але все ще багато роботи на цьому шляху. І для цього необхідно уряд, який може йти вперед, а також ефективний парламент, який проводить обговорення і приймає закони, необхідні для цих реформ, спрямованих на процвітання України", - сказав він на спільній з главами МЗС України і Німеччини прес-конференції у вівторок в Києві.

Напередодні у Могеріні заявили, що Київ повинен зробити все, щоб продовжити роботу над реформами, незважаючи на політичну кризу. Особливо Україна повинна не забувати про ті зміни, які вона погодилася втілити, підписавши угоду про асоціацію з ЄС. Також 22 лютого глави МЗС Франції і Німеччини оголосили умови підтримки України. Говним чином, вони закликали Київ проводити реформи, оскільки до повної модернізації України, якої так прагне її народ, ще далеко.

Заяви про те, що українська влада неефективно бореться з корупцією лунають з ЄС, МВФ та США регулярно. Так, нещодавно глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський засумнівався у намірах української влади боротися з корупцією, а посли G7 виступили з вимогою до уряду України розпочати конкретні кроки у цьому питанні. Крім того, глава МВФ Крістін Лагард натякнула на припинення підтримки МВФ без прогресу у боротьбі з корупцією.

Нагадаємо, глави МЗС Німеччини й Франції приїдуть з візитом в Україну 22-23 лютого. Цього разу першочерговою темою для обговорення в Києві буде політична криза в середині правлячої коаліції, а не військовий конфлікт на Донбасі чи оцінка успішності реалізації Мінських домовленостей. Глава МЗС України Павло Клімкін планує значно розширити порядок денний на зустрічі. Серед блоків обговорення Павло Клімкін виділив посилення роботи моніторингової місії ОБСЄ, обмін заручників на Донбасі й безпечні вибори на тимчасово окупованій території.

Клімкін також анонсував можливу зустріч голів міністерств закордонних справ "нормандської четвірки" у складі Німеччини, Франції, України й Росії 3 березня.