Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс в своїй книзі "Європа-Росія" пише, що військова агресія Росії в Україні несе таку ж загрозу для безпеки Євросоюзу, як джихадисти з ІДІЛ.
"В Брюсселі або в Парижі ми в першу чергу говоримо про тероризм, що відбувається з півдня. Але підіть у балтійські країни: ви побачите, що перша тема там - це Україна, друга - теж Україна, а якщо ви захочете говорити про інше, - вам запропонують говорити про ту ж Україні", - пише Рейндерс.
Також він вважає, що Росія буде центральним геополітичним питанням протягом декількох років.
"Треба думати над новим діалогом з Росією на середню і віддалену перспективу, але це не є перешкодою для вирішення короткострокових питань, зокрема, як припинити військові дії Росії на сході України", - вважає глава МЗС Бельгії.
У квітні міністри оборони Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії та Ісландії підписали спільну деклараціюпро інтенсифікацію військового співробітництва і кооперації з країнами Балтії у відповідь на загрозу з боку Росії.
Видання Wall Street Journal писала, що загрози Росії застосувати ядерну зброю подіяли на Захід. Слова про потужний ядерний арсенал Росії фактично стали ляпасом для НАТО і США. Нібито у Росії тепер є перевага в ядерної потужності над Заходом, який сьогодні розраховує в основному на звичайне озброєння.
На минулому тижні повідомлялося, що НАТО готується переглянути свою стратегію в сфері ядерної зброї на тлі зростаючих суперечностей з Росією з приводу військових дій в Україні. Питання про ядерну зброю обговорювалося в ході дводенної зустрічі країн-членів НАТО, яка розпочалася у середу, 24, червня. США прагнуть вже до кінця поточного року почати активне обговорення нової ядерної доктрини Альянсу.