Президент України Віктор Янукович не підпише закон про посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини (закон про наклеп). Про це заявила радник президента Ганна Герман у інтерв’ю виданню «Главком».
«Я думаю, що друге читання цього закону принципово змінить його ідеологію. Якщо ми і отримаємо якийсь такий закон, то він буде значно більш лояльний і значно більш пристосований до нинішньої української ситуації. До того, як ми створимо незалежні українські суди, я не думаю, що цей закон у нинішньому вигляді має право на існування. Більше того, я вірю, що в такому стані, в якому він є сьогодні, президент ніколи не погодиться поставити під ним свій підпис».
- Регіонал пообіцяв прийняти закон про наклеп, щоб журналісти «не писали фігню»
Однак працювати над цією проблемою потрібно оскільки, за словами Герман, «стандарти журналістики в Україні все-таки бажають бути кращими». «Ми повинні говорити про засилля у наших ЗМІ джинси та замовних брудних матеріалів – причому розміщуються вони як з одного, так і з другого чи третього боку. Я сама багато потерпіла від того: наприклад, коли я була в опозиції, я подала в суд на газету БЮТу «Вечірні вісті», яка облила мене брудом. Я виграла всі суди, але журналіст і газета так і не вибачилися переді мною, вони не спростували розповсюджені ними завідомо неправдиві дані, що стосувалися моєї особи», - заявила радник президента.
Нагадаємо, 18 вересня парламент прийняв у першому читанні законопроект, що передбачає введення кримінального покарання за наклеп, у тому числі у вигляді обмеження волі на термін до трьох років.
Читайте також:
Єфремов на прикладі Москаля показав, що «ми живемо у країні наклепу»
Євросоюз закликав владу України не поспішати з прийняттям закону про наклеп
У Європі впевнені, що за допомогою закону про наклеп влада хоче посилити контроль над ЗМІ
Журналістські організації закликали парламентську більшість відхилити законопроект про наклеп
У Януковича готові зняти закон про кримінальне переслідування за наклеп