При цьому вона вважає, що потрібно дочекатися слова президента, який налаштований на те, щоб можновладці, представники вищої влади жили і мали пенсії більш наближені до тих пенсій, які отримують звичайні українці.
«Я думаю, тут потрібно почекати слова президента. Це той випадок, коли б я не послухалася Конституційного суду, незважаючи на те, що я, як представник влади, як громадянин маю бути законослухняною, але щодо обмеження високих пенсій - я б тут не послухалася. Треба почекати слова президента. Наскільки я знаю, президент налаштований на те, щоб можновладці, представники найвищої влади жили і мали пенсії більш наближені до тих пенсій, які отримують всі люди в Україні. І це буде правильно, це буде гарна політика, це буде гуманітарна політика - гуманна, якщо можна так сказати», - заявила Г.Герман.
«Я б все-таки почекала слова президента і не обмежувалася ніякою заявою навіть найвищого представника Партії регіонів», - додала вона.
Нагадаємо, президент України Віктор Янукович через свого представника у Верховній Раді народного депутата фракції ПР Юрія Мірошниченка вимагає від парламенту розглянути на цьому тижні законопроекти №7455 («Про законодавче забезпечення реформування пенсійної системи») і №7562 («Про гарантії держави виконання рішень суду»)
Доопрацьований урядом законопроект про пенсійну реформу, як і раніше містить безліч непопулярних норм. Зокрема, норму про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років на 6 місяців щороку протягом 10 років.
Окрім того, так само планується збільшити мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років і підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років і для чоловіків - з 25 до 35 років.
Не змінилися пропозиції щодо збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців - 62 роки. Проте цей вік буде максимальним і продовжити перебування на держслужбі з 2013 року вже буде не можна.
Як і раніше пропонується збільшити необхідну вислугу для військовослужбовців - з 20 до 25 років.