Президент України Петро Порошенко пропонував голові Ради Європи Турбйорну Ягланду компенсувати втрати від несплати Росією членських внесків, щоб не допустити відновлення прав делегації РФ в ПАРЄ. Але Ягланд відхилив цю пропозицію, повідомив глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв під час дискусії у Facebook ввечері в п'ятницю, 20 жовтня.
"Президент під час візиту пропонував. Він відмовився від цього. Непублічно відмовився, сказав, що це неправильно", - пояснив Ар'єв.
Голова української делегації в ПАРЄ жорстко розкритикував візит Ягланда до Москви та його переговори з російським керівництвом щодо сплати членських внесків (близько 30 мільйонів доларів) в обмін на повернення делегації до Асамблеї.
За словами Ар'єва, дії Ягланда підривають авторитет Ради Європи.
"Картина жахлива - очільник головної правозахисної структури Європи просити головного порушника прийти назад, щоб не втратити фінансування. Це виглядає як продаж індульгенцій, коли прощення за грубе порушення міжнародного законодавства та прав людини продається за внески... Наслідком цього стане підірвана довіра до всієї Ради Європи, яка йде проти власних цінностей... Ціна резолюцій і рекомендацій всіх інститутів - ПАРЄ, Комітету міністрів, Венеціанської комісії тощо - просто обнуляється", - написав Ар'єв на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомлялося, 20 жовтня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд прилетів до Москви з робочим візитом, щоб обговорити з російським керівництвом відновлення роботи делегації РФ в ПАРЄ та виплату заборгованості перед організацією.
Нагадаємо, під час дебатів у ПАРЄ генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив про те, що Російська Федерація повинна відновити платежі до бюджету Ради Європи, інакше країна втратить членство в організації. Він також зазначив, що внески РФ є 10% бюджету Ради Європи.
Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року - відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми та виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ і перестала виділяти гроші в "касу" організації.