Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вимагає негайно припинити бойові дії біля місця катастрофи малайзійського Боїнга-777 рейсу MH17. Про це йдеться в заяві прес-служби міжнародної організації.
Він стурбований тим, що міжнародним фахівцям поки не вдалося дістатися до місця катастрофи літака і почати розслідування трагедії.
"Посилаючись на резолюцію Ради Безпеки ООН 2161, Генеральний секретар ООН закликав усі сторони негайно припинити бойові дії поблизу місця катастрофи для того, щоб забезпечити міжнародним групам безперешкодний доступ до місця", - йдеться в заяві ООН.
Пан Гі Мун нагадав, що на місці аварії досі залишаються тіла жертв теракту.
Раніше, 21 липня, Рада безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію, що вимагає провести всебічне і незалежне розслідування авіакатастрофи в Україні "згідно з керівними принципами міжнародної цивільної авіації". Згодом було оголошено, що керувати розслідуванням будуть Нідерланди.
Як повідомляли раніше, 17 липня поблизу Тореза Донецької області був збитий пасажирський літак "Malaysia Airlines", який прямував з Амстердама в напрямку Куала-Лумпура. На борту літака "Боїнг-777" було 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Серед пасажирів було 80 дітей.
В цей же день з'явилося повідомлення ватажка терористів Ігоря Гіркіна, який похвалився тим, що поблизу Тореза його бойовики збили нібито ще один Ан-26. Саме біля Тореза впав пасажирський літак авіаліній Малайзії.
У Генеральному штабі заявили, що "Боїнг-777" було збито російською протиповітряною обороною, швидше за все, це С-300 або "Бук". У мережі з'явилося відео, де видно, як зенітно-ракетний комплекс "Бук" після злочину покидає місце злочину.
Нагадаємо, американська розвідка підтвердила, що малайзійський "Боїнг-777", що розбився під Донецьком, був збитий ракетою класу "земля-повітря".
Уряд України створив держкомісії з розслідування причин катастрофи "Боїнга-777". До її роботи залучені фахівці Міжнародної організації цивільної авіації, а також представники Нідерландів, Малайзії. !zn
Читайте також:
СБУ звинуватила Міноборони РФ у фабрикації матеріалів по катастрофі Боїнга-777
Спостерігачам ОБСЄ знову не вдалося дістатися до місця аварії Боїнга