Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Альянс розгляне заявку на членство України незалежно від позиції якихось інших країн.
"Це стосується самої України - подавати заявку чи ні... Якщо Україна вирішить подати заявку на членство в НАТО в майбутньому, ця заявка буде оцінена, аналогічно, як і заявки інших країн, які хочуть вступити в НАТО", - зазначив генсек Альянсу.
За його словами, питання членства не може втручатися ніхто, крім самого заявника та інших країн НАТО.
"Це стосується тільки України і 28 країн НАТО... Це є фундаментальним принципом, що кожна нація має власне право обирати свій шлях, включаючи питання безпеки", - сказав Столтенберг.
Також Йенс Столтенберг підкреслив можливість політичного діалогу НАТО з Росією. Він також нагадав, що минулої весни з-за подій в Україні Альянс вирішив призупинити практичне співробітництво з Росією. Столтенберг зазначив, що при цьому Альянс не бачить ніяких суперечностей між сильною обороною і діалогом. "Сильна оборона забезпечує можливість оцінити адекватність політичного діалогу з Росією", - пояснив Столтенберг.
Генсек Альянсу не раз заявляв, що НАТО і Європейський Союз спільними зусиллями протистоять гібридної війні, розв'язаній Росією, і назвав заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети однією з причин збільшення боєздатності збройних сил НАТО.
24 червня, Столтенберг заявив, що НАТО збільшить угруповання сил швидкого реагування в три рази - угруповання сил швидкого реагування збільшиться до 40 тисяч чоловік.
Напередодні, 23 червня, США підтвердили намір розмістити додаткове озброєння у Східній Європі.
22 червня США оголосили про намір надати для сил швидкого реагування НАТО спецназ, розвіддані і високоякісні військові технології з метою не допустити можливі агресивні дії Росії.