Генеральний прокурор Юрій Луценко, попри декларовану в ЗМІ єдність підходів до доган Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів своєму заступнику Юрію Столярчуку і начальнику управління спецрозслідувань ГПУ Сергію Горбатюку, насправді не демонструє її. Столярчука не покарано досі, а наказ про стягнення через догану Горбатюку підписано ще восени 2017 року, повідомляє Bihus.info із посиланням на відповідні документи.
Раніше генпрокурор повідомляв про те, що не підписав догани обом через оскарження їх у суді. "Якщо суд скасував рішення КДКП, то як я його (Столярчука – ред.) маю покарати? До речі, так само Горбатюк. Йому винесли догану, він скасував її в суді, я її також не виношу", - запевняв Луценко у інтерв'ю "Українській правді".
Однак за 14 днів після відповідного рішення КДКП про догану, 25 жовтня 2017 року, Луценко підписав стягнення, згідно з яким Сергія Горбатюка було позбавлено премій.
"Натомість своєму заступнику Юрію Столярчуку генпрокурор не підписує наказ про застосування стягнення вже 9-ий місяць. А одразу після догани від КДКП Столярчук отримав премію у 45 тис грн", - наголошують журналісти.
Обидва працівники ГПУ оскаржили догани в суді і виграли їх. Проте в обох випадках це лише рішення судів першої інстанції, які не набрали чинності.
"Суд скасував рішення КДКП про догану, але судове рішення не вступило в дію, бо було оскаржене КДКП. І відповідно, як це рішення, так і наказ Луценка про догану мені, чинні", - прокоментував Горбатюк ситуацію, що склалася.
Наразі заступник очільника ГПУ Юрій Столярчук залишається єдиним представником відомства, догана якому ігнорується. Такий підхід Юрій Луценко виправдовує тим, що рішення суду ще не набрало чинності.
Нагадаємо, наприкінці листопада 2017 Юрій Столярчук отримав догану від дисциплінарної комісії за втручання у службову діяльність прокурора Департаменту спецрозслідувань ГПУ (нині розформовано – ред). Зокрема, за закриття "справи Пшонки" у частині підозрюваної екс-директорки ТОВ "Партнер-Агро" Оксани Валешинської, яка юридично забезпечила відчуження спірних паїв однієї з агрофірм на користь своєї компанії.
Напередодні закриття Столярчуком провадження сама підозрювана, перебуваючи в розшуку, кілька разів відвідувала його в ГПУ, про що свідчать відеозапис і офіційне підтвердження прокуратури.