UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генпрокурор запевняє, що ніякого "списку Шокіна" немає

Глава ГПУ просить Раду прийняти окремий закон про процедуру арешту депутатів. Або нарешті скасувати недоторканність.

У Генпрокуратури немає заготовленого так званого "списку Шокіна" - списку депутатів, яких ГПУ збирається прнитягти до кримінальної відповідальності. Про це заявив глава ГПУ Віктор Шокін на прес-конференції в Києві в понеділок, 21 вересня, відповідаючи на питання журналістів.

"Ніякого списку не існує. Ні "Шокіна", ні "кого-небудь". Існує проблема законодавча, у законодавчому питанні", - сказав Шокін.

Ще на початку вересня Шокін заявив, що у ГПУ завершується слідство стосовно кількох народних депутатів, як від "Опозиційного блоку", так і провладної коаліції. Він анонсував подачу подань на зняття депутатської недоторканності.

Генпрокурор поскаржився, що парламент "до цього часу, на жаль", не розглянув подане ще 16 червня клопотання ГПУ на затримання і арешт народного депутата Сергія Клюєва.

Втім, за його словами, є законодавча проблема - немає чіткої простої процедури.

Він звернувся до парламентаріїв з проханням прийняти спеціальний закон, який би зробив неможливим подібні ситуації (втеча депутатів від арешту - ред.), визначив би чітку процедуру затримання депутатів та притягнення їх до відповідальності.

"Якщо не буде закону, то знову і знову це буде повторюватися. Взагалі було б добре з їх боку скасувати свою недоторканність. Тоді б такого не було", - упевнений генпрокурор.

За словами Шокіна, він буде радитися з цього питання з народними депутатами, "якщо такі питання не будуть вирішені (а я маю на увазі процедуру затримання депутата, притягнення його до відповідальності)".

Генпрокурор зазначив, що якщо процедура притягнення депутатів до відповідальності не буде врегульована законодавчо, то доцільно скасувати депутатську недоторканність.

"Упевнений, що необхідно негайно вирішити це питання на законодавчому рівні (прийняти закон - ред.). І якщо ні – то скасувати депутатську недоторканність", – підсумував він.

Як повідомлялося, 16 червня генпрокурор України вніс у Верховну Раду подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Сергія Клюєва в рамках кримінального провадження щодо нього. Однак через двотижневий розгляд питання регламентним комітетом парламентарій втік від правоохоронців.

17 вересня Верховна Рада України підтримала зняття депутатської недоторканності, а також схвалила арешт Ігоря Мосійчука, народного депутата від "Радикальної партії". Це рішення послідувало за виступом генерального прокурора Віктора Шокіна, який надав відеодокази причетності Мосійчука до корупційної діяльності.

Голосування пройшло в обхід Регламентного комітету і з фактичним порушенням регламенту Верховної Ради. на думку президента Порошенка, це було вимушеним заходом, щоб запобігти можливості ухилення Мосійчука від відповідальності, як було у випадку з Клюєвим.

Нагадаємо, коли Шокін був призначений Генпрокурором, він пообіцяв посадити і колишніх, і нинішніх чиновників.

Депутати, після схвалення Конституційним судом, не змогли зважитися на відміну недоторканості в цьому році, продовживши розгляд проекту закону.