Рішення органів місцевого самоврядування в Автономній Республіці Крим, містах Донецьк і Севастополь про перепідпорядкування їм територіальних підрозділів правоохоронних органів, створення місцевих правоохоронних органів, а також проведення місцевих референдумів суперечать Конституції і законам України і, отже, не створюють ніяких правових наслідків. Про це заявив в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький.
"Застерігаємо, що представники органів місцевого самоврядування, причетні до подібних рішень, повинні усвідомлювати сувору відповідальність за прийняття подібних протиправних рішень", - йдеться в його заяві, оприлюдненій прес-службою Генпрокуратури.
В.о. генпрокурора також зазначає незаконність прийнятих органами самоврядування зазначених регіонів рішень щодо легітимності чинної офіційної влади України та прийнятих останнім часом законів.
"Відповідно До ст.2 Конституції Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Разом з тим, останнім часом Верховною Радою Автономної Республіки Крим та окремими органами місцевого самоврядування України приймаються незаконні рішення, які створюють передумови для зміни державного і адміністративно-територіального устрою України", - наголошується в документі.
В якості прикладу Махніцький навів рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 27 лютого про висловлення недовіри Раді міністрів АР Крим та припинення його діяльності та про призначення Сергія Аксьонова на посаду голови Радміну. Крім того, він зазначив, що в АРК, містах Донецьк і Севастополь прийняті "протиправні рішення про підпорядкування територіальних підрозділів правоохоронних органів України місцевим органам влади і самоврядування, створення місцевих правоохоронних органів".
"Для видимості законності таких дій приймаються рішення про проведення місцевих референдумів, незважаючи на відсутність для цього правових підстав. Також всупереч ст.137 Основного Закону України прийнято рішення про призначення місцевого референдуму з питань державної самостійності Автономної Республіки Крим, що не належить до повноважень автономії. У Донецьку міська рада 1 березня 2014 року, також прийняв рішення про проведення референдуму про подальшу долю Донбасу", - констатує в.о. генпрокурора.
Нагадаємо, раніше міністр юстиції України Павло Петренко також заявив, що рішення Донецької міськради про проведення референдуму про подальшу долю Донбасу і рішення про проведення референдуму щодо статусу Криму і про відставку Уряду автономії є нелегітимними. Крім цього нелегітимним є призначення Сергія Аксьонов головою Ради міністрів АР Крим.
Крім того, в указі в.о. глави держави, голови Верховної Ради Олександра Турчинова йдеться, що призначення Верховною Радою Криму Сергія Аксьонова главою кримського уряду було здійснено з порушенням Конституції України та Конституції АРК. !zn
Читайте також:
Нова влада Криму взяли під контроль усі силові структури
Україна просить захисту у США, ЄС і НАТО
Російські ЗМІ про можливе вторгнення в Україну: Це не початок нової імперії. Це початок кінця
Новий прем'єр Криму перепідпорядкував собі МВС, МНС, армію і флот і закликав Путіна втрутитися