Колишнього міністра енергетики і вугільної промисловості України Едуарда Ставицького оголошено в розшук. Про це заявив генеральний прокурор України Олег Махніцький.
"Проводяться оперативно-розшукові дії. Його оголошено у розшук",- заявив олег Махніцький. За його словами, Ставицького розшукують в рамках справи про злочинне угрупування бізнесмена Сергія Курченка.
Махніцький зазначив, що до діяльності злочинного угрупування причетні різні міністерства, в тому числі і Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, та Ставицький зокрема.
Наразі стосовно Ставицького розпочато кримінальне провадження за ст 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Зазначимо, раніше повідомляли, що при обшуку місць проживання екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького правоохоронці вилучили 4,8 млн доларів.
Нагадаємо, 20 березня Генеральна прокуратура України оголосила підозру голові наглядової ради компанії ВЕТЕК Сергію Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ВАТ "Укргазвидобування"."Зазначені особи шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу завдали шкоди інтересам держави в особливо великих розмірах на загальну суму більше 1 млрд грн".
Підозрюваного оголошено у розшук, його місцезнаходження встановлюється, зазначили у відомстві.
Нагадаємо, компанії групи ВЕТЕК, президентом якої є Сергій Курченко, викуповували практично весь обсяг скрапленого газу на аукціонах держкомпанії "Укргазвидобування" кілька років поспіль. Газ купували за пільговими цінами як для населення, тоді як ринкова ціна була у декілька разів вищою. В минулому році прибуток фірм ВЕТЕК на державних аукціонах щодо скрапленого газу склав 1,5 млрд грн.
У 2013 році менеджмент державного "Укргазвидобування" спробував витіснити їх, піднявши ціну за відвантаження газу у 50 разів - до 3500 грн за тонну. Після цього на кілька місяців продавцем газу стала "Західна нафтогазова компанія", близька до Юрія Борисова, який вже у січні цього року був звільнений з посади керівника "Укргазвидобування".
Після цього фірми ВЕТЕК знову отримали доступ до аукціонів "Укргазвидобування" і в січні-грудні придбали не менше 25 тис. тонн скрапленого газу за пільговою ціною, уп'ятеро нижчою за ринкову. Прибуток на цьому об'ємі газу маэ скласти не менше 130 млн грн.
Окрім того, серія розслідувань, проведених тижневиком "Дзеркало тижня. Україна", показала, що основною причиною недодержки паливних акцизів в Україні були поставки імпортних нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів компаній "Зовнітрансгаз", ПП "Фірма " Армада-Плюс" та ДП "Петрол-Форвардінг", розташованих у Кіровоградській, Одеській та низці інших областей України.
Ці нафтопродукти оформлялися як транзитні або реекспортні (тобто без сплати акцизу і ПДВ), хоча потім реалізували на внутрішньому ринку через компанію "Газ Україна-2020", що входить до неформальної групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченка. "Газ Україна-2020" купувала нафтопродукти через систему підприємств, що володіють ознаками фіктивності, і формально не була імпортером даних нафтопродуктів. !zn