Генеральна прокуратура України має достатньо доказів, щоб оголосити про можливих замовників, яких підозрюють в організації вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
Про це у вівторок заявив перший заступник генерального прокурора України 3 під час зустрічі з журналістами у Берліні.
"Слідчий підрозділ, яким я керую, досить ефективно попрацював над встановленням замовника, підбурювачів та інших співучасників даного убивства (Гонгадзе - ред.). У нас зібрано достатньо доказів для того, щоб оголосити про підозру в організації цього злочину", - сказав він.
У той же час Кузьмін не зміг відповісти на питання, коли справу може бути передано до суду. "Рішення про те, яку справу, в якому порядку і в які терміни буде передано до суду, приймає генеральний прокурор України", - пояснив він.
ТАКОЖ: Кузьмін запевнив, що спеціалізується на справах проти опозиції за дорученням Пшонки
Нагадаємо, опозиційний журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі неподалік від столиці було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе.
Незабаром після цього було оприлюднено записи, нібито зроблені екс-майором держохорони Миколою Мельниченком у кабінеті тодішнього президента Леоніда Кучми. На записі голос, схожий на голос Кучми, віддає розпорядження "розібратися" з журналістом.
29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва визнав винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе екс-генерала МВС 3 і засудив його до довічного позбавлення волі.
Пукач зізнався, що власноруч задушив журналіста. А після винесення вироку він фактично визнав причетність до злочину вищих осіб держави, порадивши запитати про мотиви вбивства у Леоніда Кучми й екс-голови Верховної Ради Володимира Литвина.
Сам Кучма спростовує свою причетність до загибелі журналіста.
У березні 2011 року проти нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели згодом до вбивства Гонгадзе.
Проте у грудні того ж року Печерський районний суд Києва визнав порушення справи незаконним. Записи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе. !zn
Читайте також:
Вирок Пукачу у справі Гонгадзе не набирає чинності вже дев'ять місяців
У Києві вшанували пам'ять Гонгадзе та всіх убитих журналістів