UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генасамблея ООН підтримала територіальну цілісність України

Генасамблея ООН підтвердила незаконність референдуму в Криму і закликала не порушувати територіальну цілісність України. Проти проголосували зокрема РФ, а також Білорусь, Вірменія, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела і Зімбабве.

Генасамблея ООН підтвердила незаконність референдуму в Криму і закликала не порушувати територіальну цілісність України. Відповідну резолюцію підтримала більшість делегатів.

"За" висловилися 100 країн, 11 - проти, в тому числі і Росія, ще 58 країн - утрималися.

"Резолюція приймається"- підсумував результат голосування голова Генасамблеї.

"Підтверджуємо свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - сказано в тексті резолюції.

"Проти" проголосували Росія, Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела і Зімбабве.

Представляючи резолюцію, в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця, виступаючи на Генасамблеї ООН, закликав прийняти резолюцію, в якій підтвердити територіальну цілісність України і визнати нелегітимним так званий "референдум" про приєднання Криму до Росії.

Дещиця заявив, що ця резолюція ставить питання про саму необхідність існування ООН.

"Якщо ви голосуєте за цю резолюцію, то ви підтримуєте Хартію про створення ООН, якщо ви голосуєте проти - це нічого хорошого не принесе", - заявив глава МЗС України.

Після Дещиці виступав посол Росії в ООН Віталій Чуркін, який назвав пропоновану резолюцію "конфронтаційної" і заявив, що Росія не могла ігнорувати звернення "кримчан, які просили права на самовизначення".

Представник ЄС в ООН Томас Майр-Гартінг засудив застосування сили для зміни кордонів і дії Росії, "які є чітким порушенням Хартії ООН".

Представник Китаю Лю Цзеи заявив, що пинятие цієї резолюції лише ускладнить ситуацію. "Країни повинні об'єднати зусилля і дотримуватися дипломатичні норми у вирішенні цього питання", - заявив він в ході свого виступу. Лю Цзеи також закликав міжнародне співтовариство проявити стриманість в українському питанні.

Резолюція

"Підтверджуємо свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - сказано в тексті резолюції.

Також, Генасамблея ООН закликала всі держави утримуватися від дій, спрямованих на порушення національної єдності і територіальної цілісності України, в тому числі будь-яких спроб змінити межі України силовим шляхом або застосуванням інших незаконних дій.

"Настійно закликаємо всі сторони вирішити ситуацію навколо України мирним шляхом через прямий політичний діалог, проявляти стриманість, утримуватися від односторонніх дій і підбурювальної риторики, які можуть посилити напруженість, і в повній мірі використовувати міжнародні посередницькі зусилля", - сказано в прийнятій резолюції.

Також у документі вітаються зусилля ООН, ОБСЄ та інших міжнародних і регіональних організацій з надання допомоги Україні в захисті прав усіх осіб, у тому числі нацменшин.

"Наголошуємо, що референдум в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014 року, не має юридичної сили, не може служити підставою для будь-яких змін статусу АРК і міста Севастополя", - наголошується в резолюції.

Генасамблея закликала держави, міжнародні організації та інші інституції не визнавати будь-яку зміну статусу Криму і Севастополя на підставі вищезазначеного референдуму і утриматися від будь-яких дій, які можуть інтерпретуватися як визнання будь-яких змін цього статусу. !zn

Vote on the #UNGA Resolution on the territorial integrity of #Ukraine pic.twitter.com/lMUwXXkZAa

- UN GA President (@UN_PGA) 27 Березень 2014