UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Гарантій ніяких не існує" — Пристайко про обмін утримуваними особами

Українська сторона готова йти на серйозні компроміси для того, щоб забрати максимальну кількість своїх людей.

Триває узгодження списків у процесі обміну утримуваними особами між Росією та Україною, повідомив Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю УНІАН.

За його словами, не існує ніяких гарантій того, що російська сторона не буде маніпулювати узгодженими списками щодо обміну.

"Гарантій ніяких не існує. Безумовно, якби вони існували, напевне, ці люди давно би вже не сиділи, ми б їх давно вже забрали. Складне питання - узгодження цих переліків, тому що є, і я не один раз говорив, декілька груп людей, яких ми обміняємо", - зазначив Пристайко.

Повідомляється, що перший обмін між Росією та Україною відбувся гладко.

"Це були просто ті, хто знаходився у російських в'язницях, і їх обміняли на тих, хто знаходився на українській території… Зараз ми говоримо про тих, хто знаходиться на території Криму, та території Росії та за межами лінії дотику", - підкреслив міністр.

За його словами, утримувані особи діляться на категорії.

"Є частина, яка залишається поза межами цих списків, і є та частина, про яку я вже згадував, це велика частина – декілька сотень людей, які зникли безвісти. Тобто, їхні рідні вважають, що вони все ще живі і їх просто треба включити у ці списки… Поки місія Червоного Хреста не прибуде на ту сторону, не перевірить і не доведе, чи ці люди живі, чи ні, до цього часу у нас буде зберігатися відчуття, що ми когось забули, про когось ще не згадали, і хтось ще має бути забраний і обміняний", - резюмував Пристайко.

Також зазначається, що формула обміну досі невідома.

"Теперішній обмін вимагає більш гнучкого підходу і буде нерівна кількість людей. Все залежить від того, яка межа можливого у переговорних командах", - сказав міністр закордонних справ.

За його словами, українська сторона готова до серйозних компромісів для того, щоб забрати максимальну кількість своїх людей.

Раніше Зеленський назвав три етапи проведення обміну утримуваними особами.

Нагадаємо, в ході нормандського саміту в Парижі 9 грудня глави чотирьох держав підписали комюніке, серед пунктів якого відзначається припинення вогню в Донбасі, "новорічний" обмін утримуваними особами, розширення мандату ОБСЄ та проведення розведення сил ще в трьох ділянках на лінії розмежування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Більше про саміт – у спецтемі DT.UA "Саміт Нормандської четвірки".