UA / RU
Підтримати ZN.ua

Габріель розкритикував ідею включення офіцерів Бундесверу до складу СЦКК

Міністр закордонних справ Німеччини підкреслив, що Спільний центр – це майданчик для прямих контактів українських і російських офіцерів.

Міністр закордонних справ Німеччини негативно відгукнувся про пропозиції президента України Петра Порошенка включити до складу Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) у Донбасі офіцерів Бундесверу.

"Мета центру полягає в тому, щоб мати прямий зв'язок між Україною і Росією. Мета полягає в тому, щоб уникати конфліктів, якщо виникнуть – щоб їх зменшувати і припиняти", - заявив керівник зовнішньополітичного відомства ФРН на спільному з головою МЗС України Павлом Клімкіним брифінгу в Києві в середу, 3 січня.

Німецький дипломат назвав збереження прямого контакту між українськими та російськими військовими основною метою СЦКК, а також вказав на важливість повернення представників РФ до роботи у його складі.

"Дуже важливо переконати російський уряд, щоб Росія знову брала участь у СЦКК. Важливо, щоб Україна мала також прямий контакт з Росією в цьому плані. І ми хочемо робити все разом з Україною для того, щоб відгук цих офіцерів було припинено, і вони повернулися до складу цієї місії", - додав Габріель.

Раніше федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним 21 грудня запитала його про причини виведення російських офіцерів із СЦКК. Путін відповів, що українська влада нібито "довгий час шляхом різних обмежень і провокацій цілеспрямовано ускладнювала умови перебування російських військових та виконання ними своїх обов'язків".

18 грудня у МЗС РФ заявили про те, що російські військові в СЦКК 19 грудня залишать територію України. Пізніше українські та російські офіцери зі Спільного центру вийшли з окупованих районів Донбасу.

США, Франція та Німеччина засудили дії Кремля і закликали РФ повернути своїх представників до СЦКК.

У МЗС України розцінили дії російської сторони як провокацію, спрямовану на зрив виконання Мінських домовленостей, і як спробу Москви зняти із себе відповідальність за розв'язання війни в Донбасі. А у Євросоюзі заявили про негативні наслідки виходу російських військових із СЦКК.