Ніхто не ставить Україну перед вибором між поглибленням 3.
"Немає вибору між Росією і ЄС... Ніхто не просить Україну відкликати традиційні договори з Росією", - сказав він у четвер у Вільнюсі під час бізнес-форуму у рамках саміту Східного партнерства.
Також він зазначив, що Угоду про асоціацію між Україною і Європейським Союзом може бути підписано, як тільки Київ буде готовий до цього. "Ця пропозиція все ще важлива. Угоду про асоціацію може бути підписано тоді, коли Україна буде готова до цього", - сказав він.
Коментуючи рішення уряду України припинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію, Фюле сказав: "Дуже неприємно. Розчарування не тільки з боку ЄС, але і з боку українців".
Він також зазначив, що підписання цієї угоди дало б чіткий сигнал інвесторам, що Україна серйозно налаштована на модернізацію. "Це створило б унікальну можливість повернути назад тенденцію зменшень інвестицій і скористатися новими перспективами розвитку переговорів із Міжнародним валютним фондом", - сказав він.
Єврокомісар також наголосив, що Європейський Союз залишається на своїх позиціях щодо необхідності забезпечення зростання добробуту громадян України і назвав цю позицію ЄС "твердою і впевненою".
Раніше верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки 3 заявляла, що Україна багато втратила, відмовившись укладати з Євросоюзом угоду про асоціацію.
Нагадаємо, український уряд призупинив процес підготовки до укладення асоціацію між Україною та ЄС. Як наголошується в розпорядженні, призупинення потрібне для "більш детального вивчення і опрацювання комплексу заходів, які необхідно здійснити для відновлення втрачених обсягів виробництва і напрямків торговельно-економічних відносин із Російською Федерацією".
Український уряд має намір "запропонувати Європейському Союзу і Російській Федерації створити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва". Крім того, Кабмін вирішив "відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу та державами-членами Співдружності Незалежних Держав щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження та зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу держави".
У Кремлі вже заявили про готовність до тристоронніх переговорів з Україною та ЄС у торговельно-економічній тематиці. !zn
Читайте також:
Баррозу і Ромпей категорично засудили тиск Росії на Україну
Голова ЄС Ван Ромпей назвав асоціацію з Україною "історичною можливістю"