UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція розробляє стратегію на випадок зупинки постачання російського газу

Французький уряд терміново готує план дій на випадок припинення поставок блакитного палива з Росії. 

Світові санкції та останні заяви очільника Кремля, змушують Європу шукати альтернативу російському паливу. Уряд Франції вже шукає оптимальні варіанти дій у випадку припинення постачання газу з Росії. Ситуацію прокоментував генеральний директор французької газорозподільної компанії GRDF Лоранс Пуар'є-Дієтц в інтерв'ю газеті Les Echos.

На думку директора компанії, ще зарано панікувати, адже опалювальний сезон майже добіг кінця і наявних резервів вистачить для потреб країни.

"Потоки газу з Росії на даному етапі продовжують нормально надходити до Франції, і наближається кінець холодного сезону. З іншого боку, справжнє питання постає на наступну зиму, у разі повного або часткового припинення імпорту російського газу. Ми готуємося до такого безпрецедентного сценарію. І готові застосувати виняткові заходи для зменшення споживання, у тому числі в надзвичайних ситуаціях" - розповідає Лоранс Пуар'є-Дієтц.

Читайте також: Прокачування російського газу трубопроводом «Ямал-Європа» впало до нуля – Reuters

В газеті Le Figaro із посиланням на Міністерство екології Франції, повідомляють, що уряд незабаром опублікує постанову, щодо зменшення постачання газу "певним споживачам". Мова йде про великі підприємства та організації, виключенням є об'єкти соціальної значущості - школи, дитсадки, лікарні, будинки для людей похилого віку тощо. 

Перерви постачання блакитного палива відчують на собі в основному великі підприємства та торгові центри. Проте в уряді вважають, що вони можуть скоротити свої потреби та збільшити використання альтернативних джерел енергії.

Для громадян Франції ситуація не є загрозливою. Проте зменшити температуру опалення на один градус в приватних будинках та замінити старі газові котли на нові, Лоранс Пуар'є-Дієтц все ж таки порадила. 

Читайте також: У Європі запускають спільну платформу закупівель газу

"Це дозволило б нам заощадити 10-15 терават-годин газу в зимовий період. І відповідало б скороченню споживання приблизно на 10%", – зазначає гендиректор GRDF.

Також Пуар'є-Дієтц закликала уряд Франції посприяти розвитку виробництва біогазу, адже потенційно він може забезпечити до 20% споживання вже за вісім років.

Нагадаємо, на вимоги РФ сплачувати за блакитне паливо рублями в Європі відповіли відмовою. На що прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков сказав, що безкоштовно поставляти паливо не збираються.