UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція планує укласти угоду з Україною щодо гарантій безпеки до 2024 року

Джерела стверджують, що, найімовірніше, йдеться про початок 2024 року.

Франція має намір завершити передбачену спільною декларацією G7 двосторонню угоду з Україною про безпекові зобов’язання на початку наступного року, повідомляє Reuters із посиланням на речницю міністерства закордонних справ Франції Анн-Клер Лежанд.

Країна веде двосторонні переговори з Україною кілька місяців, однак досі жодних деталей цієї дискусії не повідомлялось.

«Щодо гарантій безпеки та роботи, яку ми провели з нашими українськими партнерами... ми працюємо над укладенням цієї угоди з українською владою до кінця року-початку наступного року», — повідомила речниця  на брифінгу. За її словами, угода окреслить рамки для довгострокової гуманітарної допомоги, підтримки відновлення та військової допомоги.

Одне з дипломатичних джерел повідомило, що, ймовірно, це відбудеться на початку 2024 року.

Інше джерело у дипломатичних колах повідомило, що угода не передбачатиме детальних фінансових цифр або зобов’язань як таких, оскільки уряд Франції не хоче, щоб текст документу передбачав затвердження парламенту.

«Я думаю, що українці перебувають у логіці, коли вони хочуть побачити, що США пропонують їм для порівняння з іншими країнами. Наша пропозиція не містить цифр. Це скоріше наші цілі. Ми описуємо, які дії ми готові зробити з точки зору військової підтримки, економічної підтримки тощо», —  повідомило джерело.

У липні країни G7 на саміті НАТО у Вільнюсі погодили рамковий документ щодо гарантій безпеки для України. Конкретні двосторонні договори мали бути підписані пізніше. Наразі вже близько 30 країн приєдналися до декларації G7 про довгострокові безпекові гарантії для України.

28 листопада розпочався перший раунд консультацій Києва з Італією щодо укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії, як це передбачено Спільною декларацією G7 про підтримку України.

У серпні українська сторона розпочала переговори з американською щодо двосторонньої угоди про надання гарантій безпеки з боку США.