UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фракція БПП вирішила визнати роботу Кабміну незадовільною

БПП буде збирати підписи за висловлення недовіри уряду Арсенія Яценюка.

У понеділок, 15 лютого, парламентська фракція "Блоку Петра Порошенко" визнала роботу Кабінету міністрів України під керівництвом прем'єра Арсенія Яценюка незадовільною. У зв'язку з цим фракція БПП прийняла рішення про збір підписів за висловлення недовіри уряду.

"Було прийнято рішення визнати роботу уряду незадовільною, вирішено доручити депутатам взяти підписні листи для збору підписів. Рішення фракції – збирати свої підписи, і в разі, якщо буде поставлено питання – то голосувати за відставку", - заявив народний депутат від БПП Сергій Лещенко за підсумками засідання фракції в Адміністрації президента.

Як зазначив Лещенко, дане рішення у фракції БПП прийняли майже одноголосно, але один був проти і "близько 9 утрималися".

Лещенко наголосив, що президент Петро Порошенко на засіданні фракції БПП "слухав", а в середині зустрічі пішов.

"Друга половина фракції була за участю Яценюка, без президента. Спочатку був Порошенко, десь близько години, потім президент пішов, хвилин через 10 прийшов Яценюк, він був теж десь годину. Потім прем'єр пішов, і фракція приймала рішення і без Яценюка, і без Порошенко", - зазначив він.

Депутат наголосив, що прем'єр не навів жодних нових аргументів під час зустрічі.

Народний депутат України від БПП Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook підтвердив, що фракція прийняла рішення визнати незадовільною роботу Кабміну.

"Фракція БПП прийняла рішення визнати діяльність уряду незадовільною. У разі якщо за це вистачить голосів у ВР – голосувати за відставку уряду", - повідомив він.

Крім того, народний депутат фракції БПП Сергій Каплін заявив: "Було прийнято чітке рішення, майже одноголосно, фракцією "Блок Петра Порошенко": відставити, висловити недовіру роботі Кабміну, і було прийнято рішення зібрати у разі такого висловлення недовіри підписи".

Звіт прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка по роботі Кабінету міністрів відбудеться у Верховній Раді у вівторок, 16 лютого. Текст поданого в Раду звіту за 2015 рік опубліковано на сайті уряду. Обсяг документа становить 161 сторінку.

Джерела ZN.UA в Адміністрації президента оцінюють ймовірність відставки прем'єр-міністра і переформатування уряду в 60%. Разом з тим, вони припускають, що склад Кабміну можуть змінити і без звільнення Яценюка. Чим може закінчитися урядова криза в Україні – читайте в статті Юлії Мостової "За ширмою" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Як зазначає економічний оглядач Юлія Самаєва у статті "Уряд Задзеркалля" , нинішній уряд живе в якійсь альтернативної реальності і управляє якийсь інший економікою оскільки згідно зі звітом виходить, що Україна досягла макроекономічної стабільності, економіка припинила падіння, виробнича діяльність відновилася, споживчий попит зростає, а бізнес-клімат покращився.

Разом з тим, "Батьківщина" і "Самопоміч" ведуть збір підписів за відставку уряду. "Радикальна партія" також заявила, що підпишеться під проектом постанови про недовіру нинішньому уряду.

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у січні 2016 року відставку Арсенія Яценюкапідтримували 71% українців, виступали проти - 18% громадян.