UA / RU
Підтримати ZN.ua

Формат перемовин по Придністров’ю, що діє від 2005 року, надалі є неприйнятним – МЗС

Росія, держава-агресор, не може виступати у ролі миротворця.

Міністерство закордонних справ України вважає нефункціональним переговорний формат «5+2» із врегулювання Придністровського конфлікту, оскільки у ньому присутня держава-агресор Росія, яка не може виступати у ролі миротворця в жодному мирному врегулюванні. Про це повідомив сайт зовнішньополітичного відомства.

Формат «5+2» – це дипломатична платформа, спрямована на вирішення Придністровського конфлікту. До неї входять представники Молдови й Придністров'я (учасники конфлікту), Росія, Україна та ОБСЄ як посередники та Європейський союз і США у якості спостерігачів. Переговори розпочалися 2005 року, остання зустріч відбулася 3 червня 2021 року.

Читайте також: ГУР розповів про ризики щодо “приєднання” Придністров’я до Росії

Декларуючи недоцільність перемовин у форматі «5+2», МЗС каже, що Україна є і залишатиметься активним учасником процесу придністровського врегулювання і виокремлює його основною метою реінтеграцію Республіки Молдова.

Крім того, Україна продовжує виступати за якнайшвидше виведення з території придністровського регіону Молдови російських військ, утилізації боєприпасів на складах у населеному пункті Ковбасна, переформатування місії на Дністрі з військової у цивільну. Україна виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту з дотриманням суверенітету та територіальної цілісності Республіки Молдова.

Читайте також: У Держдепі США прокоментували звернення Придністров’я до Росії

Свою оцінку шляхів мирного врегулювання придністровського конфлікту МЗС України надав, коментуючи останні події в придністровському регіоні Молдови та проблемні питання економічного та соціально-гуманітарного характеру у відносинах між Кишиневом та Тирасполем. Вирішити їх українські дипломати пропонують мирним шляхом та «без жодних деструктивних зовнішніх втручань».

Раніше повідомлялося, що у межах з’їзду 28 лютого депутати невизнаного Придністров’я звернулися до Росії з проханням про "захист від "тиску Молдови".