UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінансування Шарія: БРСМ-Нафта каже, що не дає гроші «журналісту»

Відповідна заява опублікована на сайті компанії.

Компанія БРСМ-Нафта, що володіє мережею автозаправних станцій, заявляє, що не має жодного ніякого відношення до так званого журналіста Анатолія Шарія і не фінансує його партію.

Відповідна заява опублікована на сайті компанії.

Зокрема, там називають Шарія "одіозним політиком і журналістом" і вважають, що опинилися "в центрі потужної дезінформаційною хвилі", спровокованої розслідуванням журналістів Bihus.info.

"БРСМ-Нафта не має ніякого відношення до Анатолія Шарію і будь-якою пов'язаною з ним діяльності", - йдеться в повідомленні.

У компанії також заявили, що Анжела Ларкіна, яка згадується в розслідуванні як співробітник БРСМ-Нафта "ніколи не була і не є працівником операційної компанії БРСМ".

Нагадаємо, що в розслідуванні журналістів Bihus.info йдеться, що партію Шарія фінансує мережу автозаправних станцій БРСМ-Нафта. За їхніми даними, гроші «шаріївцям» видає така собі Анджела Ларкіна, керівник низки підприємств, за якими нібито стоїть бренд БРСМ-Нафти.

Читайте також: У Мін'юсті ініціюють заборону партій Медведчука і Шарія

Нагадаємо, раніше лідер партії, так званий журналіст, який переховується за кордоном, Анатолій Шарій відреагував на розслідування «Слідства.Інфо» про належну йому дорогий віллі в Іспанії у традиційній манері: заявивши про те, що в Офісі президента України нібито «готували його вбивство».

Анатолій Шарій був оголошений в розшук у лютому 2012 року за підозрою в свідомо неправдивому повідомленні про злочин (ч. 2 ст. 383 Кримінального кодексу). У квітні 2020 року Шарія зняли з розшуку. Причину таких дій у МВС не пояснили.

За даними слідства, в ніч на 12 липня 2011 року Анатолій Шарій обстріляв свій автомобіль, інсценувавши замах.

Того ж року щодо Шарія було відкрито ще одну кримінальну справу: йому інкримінували хуліганство за стрілянину з травматичного пістолета в київському "Макдональдсі".

За даними СБУ, 24 січня 2012 Шарій нелегально виїхав до Росії, 22 липня того ж року Нідерланди поінформували Україну, що блогеру надано статус біженця, і його видача українським правоохоронцям неможлива. Українські суди і правоохоронні органи неодноразово отримували офіційні підтвердження, що Шарій проживає в Нідерландах і Литві.

У 2019 році «Партія Шарія» брала участь у виборах до Верховної Ради, але не подолала прохідний бар'єр. Реєстрація ЦВК партії одіозного проросійського блогера спровокувала масові протести в Києві.

Згодом Шарія зняли з виборів на підставі того, що він не проживав в Україні протягом останніх п'яти років.