UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФБР відповіло на претензії Луценка до співпраці з НАБУ

У ФБР вважають, що співробітники НАБУ та САП заслуговують довіри, а українські правоохоронні органи повинні спільно боротися проти корупції.

Федеральне бюро розслідування США співпрацює з Національним антикорупційним бюро України в рамках Меморандуму про взаєморозуміння, підписаному в червні 2016 року.

Цей документ дозволяє ФБР надавати НАБУ та Спеціальній антикорупційній прокуратурі допомогу в сфері розслідувань злочинів, пов'язаних з корупцією.

"ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами визначених Меморандумом про взаєморозуміння", - сказано в офіційній заяві ФБР, український переклад якого був опублікований "Голосом Америки" в ніч на четвер, 7 грудня.

У ФБР уточнили, що американські правоохоронці співпрацюють з НАБУ на тимчасовій, ротаційній основі з метою підтримки відносин між сторонами і не є оперативним агентами.

"Будь-які заяви про зворотне - неправдиві", - підкреслили у ФБР.

Одним з головних пріоритетів в роботі ФБР є боротьба проти корупції, і Бюро надає допомогу слідчим органам у багатьох країнах світу, які звертаються за допомогою до США.

У ФБР підкреслили, що співробітники українських антикорупційних органів користуються довірою американських партнерів, і США продовжать надавати їм підтримку.

"Ми цінуємо наші відносини з НАБУ і САП, і вважаємо, що їх співробітники професіонали і заслуговують довіри. НАБУ і САП - це молоді організації, які зіткнулися з великими викликами в роботі, яку вони роблять для України. ФБР і надалі надаватиме НАБУ та САП підтримку та допомогу, яка їм необхідна у їхній важливій роботі заради народу України", - йдеться в документі.

У ФБР підкреслили, що "у боротьбі проти корупції все правоохоронні методи повинні працювати спільно".

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової. У відомстві уточнили, що син колишнього депутата від "Партії регіонів" Юрія Боярського пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

Як повідомляло DT.UA, НАБУ більше півроку документувало діяльність Пімахової, яка перебувала в оперативній розробці того ж підрозділу детективів, що вів слідство стосовно народного депутата Борислава Розенблата – фігуранта резонансної "бурштинової справи".

Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися і зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, яка проводилося спільно з ФБР.

ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.

А генпрокурор Юрій Луценко назвав незаконними спільні операції НАБУ та ФБР на території України й оголосив "незаконний угрупованням" мережу агентів НАБУ під прикриттям.

У НАБУ стверджують, що ці заяви Луценка не відповідають дійсності, а сам генеральний прокурор свідомо поширює неправдиву інформацію та дезінформує суспільство про методи роботи Бюро.