Через витік мазуту під час аварії російських танкерів у Чорному морі загинули щонайменше 32 дельфіни. Ймовірно, у найближчі місяці кількість постраждалих китоподібних збільшиться, пише у соцмережі X кандидат юридичних наук та ексзаступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов.
Він зазначив, що більша частина дельфінів загинула у перші 10 днів після аварії танкерів, і море їх досі продовжує виносити. Здебільшого постраждали найбільш вразливі азовки.
Мамедов нагадав про Конвенцію про захист Чорного моря від забруднення. Тепер Україна може звернутися зі скаргою до Чорноморської Комісії, керівного органу Конвенції.
"Негативний вплив на екосистему Чорного та Азовського морів почався з будівництва Кримського мосту. Всі факти шкоди довкіллю регіону мають отримати правову оцінку", — підкреслив Мамедов.
Нагадаємо, вранці 15 грудня біля Керченської протоки почали тонути два російські танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Повідомлялось, що понад 8 тисяч тонн нафтопродуктів опинилися в морі. ЗМІ зазначали, що у 1990-х ці танкери перетворили із повноцінних на клас "річка — море". Через розлив мазуту росіяни оголосили в окупованому Севастополі режим "надзвичайної ситуації".