UA / RU
Підтримати ZN.ua

Facebook видаляє російські акаунти, які проводили інформаційні атаки проти України

Сторінки визначали на основі їх поведінки, а не змісту.

Компанія Facebook видаляє три не пов'язані між собою мережі акаунтів, які ціленаправлено розповсюджували неправдиву інформацію та втручались в іноземну політику. Серед них є російська мережа, через яку проводили інформаційні атаки в Україні, повідомив керівник політики безпеки компанії Натаніель Глейхер.

Таким чином видалили 78 облікових записів Facebook, 11 сторінок, 29 груп та чотири облікові записи Instagram за порушення політики щодо втручання іноземних чи державних органів. Ця діяльність зародилася в Росії та зосереджена насамперед на Україні та сусідніх країнах.

Як зазначили у компанії, люди, що стояли за інформаційними атаками представляли місцевих жителів і використовували підроблені акаунти. Деякі з яких уже були виявлені та відключені автоматизованими системами Facebook. Фейкові сторінки представлялись громадянськими журналістами і намагалися зв'язатися з політиками, журналістами та іншими громадськими діячами. Такі сторінки, як правило, публікують вміст російською, англійською та українською мовами про місцеві та політичні новини, включаючи громадських діячів в Україні, військову діяльність Росії в Сирії, СБУ, новини, пов'язані з етнічною напруженістю в Криму та збиттям малайзійського авіалайнера в Україні у 2014 році.

"Ми постійно працюємо над виявленням та припиненням цього виду діяльності, оскільки не хочемо, щоб наші служби використовувались для маніпулювання людьми. Ми анулюємо ці сторінки, групи та акаунти на основі їх поведінки, а не вмісту, який вони розмістили. У кожному з цих випадків люди, що стояли за цією діяльністю, координували один одного і використовували підроблені рахунки, щоб неправдиво представити себе. Це і було основою для наших підозр", - йдеться в повідомленні.

Російська мережа фейкових акаунтів була лише однією з трьох виявлений. Друга зародилась в Ірані і була зосереджена переважно на США. Третя мережа виникла в М'янмі та В'єтнамі та орієнтована на аудиторію в М'янмі. Кожна з них мала десятки облікових записів, щоб ввести в оману звичайних користувачів.

У майбутньому, для попередження такої діяльності, Facebook планує наймати більше людей та тісніше співпрацювати з правоохоронними органами, експертами з безпеки та іншими компаніями.

Раніше повідомлялось, що Facebook видалив більше п'яти мільярдів фальшивих акаунтів. Соцмережі навчилися ефективніше виявляти підробні облікові записи та боротися в соціальних мережах з маніпуляціями і дезінформацією.