Якщо ситуація з Юлією Тимошенко і демократією в Україні буде зовсім вже кричуща, може статися, що Євросоюз не захоче політично асоціюватися з країною, в якій відбувається судове свавілля, обмежуються основні свободи і порушуються права людини, але погодиться на економічну інтеграцію з нею.
Таким чином, зберігши політичне обличчя, Євросоюз не упустить економічної вигоди, уклавши з Україною якусь тимчасову угоду про зону вільної торгівлі (причому навіть не обов'язково «поглибленої та всеосяжної») на невизначений період - «поки в Україні не зміниться ситуація на краще».
Відзначимо, що ще за Віктора Ющенка українська сторона пропонувала розділити політичну і економічну частини угоди, правда, з іншої причини - Київ не бажав тоді підписувати політичну частину без фіксації перспективи членства в ЄС, але не хотів через це гальмувати економічну інтеграцію з Євросоюзом. Аж донедавна ЄС був категорично проти подібного поділу документа.
Але якщо європейці виберуть саме цей варіант, то вони мають розуміти, що насправді такий сценарій дуже вигідний саме Віктору Януковичу. Адже в цьому випадку він отримує вихід на європейський ринок (чого з таким нетерпінням очікує оточуючий олігархат), але не бере на себе ніяких зобов'язань у сфері демократії і не обіцяє дотримуватися незрозумілих і непотрібних йому європейських цінностей.
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Тетяни Силіної «Дорога одна, та роздоріж багато».