ЄС виступив з вимогою скасувати вирок шести кримським татарам, вважаючи його політично мотивованим. Офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС) опублікував заяву з протестом проти вироку, винесеного напередодні в Ростові-на-Дону шести учасникам організації "Хізб ут-Тахрір".
"Європейський союз не визнає ні виконання російського законодавства в Криму і Севастополі, ні передачу кримчан суди в Росії.ЄС очікує, що Росія скасує ці рішення і негайно звільнить усіх незаконно затриманих українців", - йдеться в комюніке, поширеному в Брюсселі в середу ввечері.
У Брюсселі зазначають, що суд в Ростові-на-Дону засудив громадян України Мусліма Алієва, Рефата Алімова, Енвера Бекірова, Арсена Джеппарова, Емір-Усейна Куку і Вадима Сірука до тривалих термінів позбавлення волі.
"Їх обвинувачують у приналежності до організації, яка заборонена в Росії, але не в Україні. Надмірні терміни тюремного ув'язнення від 7 до 19 років є останнім цілеспрямованим переслідуванням Російською Федерацією українських громадян Кримського півострова, включно з кримськими татарами і правозахисниками", - стверджується в документі ЄВС.
Російський суд засудив до ув'язнення в колонії суворого режиму фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір". Муслім Алієв був засуджений до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров – 18 років, Емір-Усеін Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років.
Їх затримали в лютому-квітні 2016 року. Кримчан звинувачують у причетності до ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір", яка заборонена в Росії.
Захисники заарештованих і засуджених у "справах Хізб ут-Тахрір" вважають переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Правоохоронні органи РФ переслідують переважно кримських татар, українців, росіян, таджиків, азербайджанців і кримчан іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародним правом заборонено запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".