UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент засудив переслідування опозиції в Україні

Європейський парламент (ЄП) підтримав резолюцію з критикою на адресу української влади щодо застосування кримінального права в якості інструмента для досягнення політичних цілей.

Резолюція була прийнята простою більшістю голосів у рамках пленарного засідання Європарламенту в четвер у Страсбурзі після дискусії.

Зокрема, Європейський парламент застерігає владу України від «можливого застосування кримінального права в якості інструмента для досягнення політичних цілей, а також підкреслює важливість забезпечення максимальної прозорості розслідування, кримінального переслідування і судових розглядів».

Як зазначається, «нинішні розслідування стосовно видатних українських політичних лідерів не повинні перешкоджати їх активній участі в політичному житті країни, зустрічам з виборцями та поїздкам на міжнародні заходи і тому (ЄП) закликає українську владу скасувати заборону на поїздки як всередині країни, так і за її межі для Юлії Тимошенко (екс-прем'єр України, лідер партії «Батьківщина» - ред.) та інших ключових політичних фігур».

Крім того, ЕП висловлює стурбованість у зв'язку зі збільшенням кількості виборчого переслідування представників опозиції, а також про нерозмірність заходів, що застосовуються до Ю. Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. У цьому контексті ЄП підтримує клопотання уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової розглянути можливість зміни запобіжного заходу для Ю. Луценка на такий, що не пов'язаний з утриманням під вартою.

Також у документі міститься нагадування українській владі про те, що принцип колективної відповідальності за рішення уряду не дозволяє переслідування окремих членів уряду.

ЄП знову підкреслює, що зміцнення верховенства закону і боротьба з корупцією необхідні «не тільки для укладення Угоди про асоціацію та поглиблення відносин між ЄС і Україною відносин в цілому, але також для зміцнення демократії в Україні».

Крім того, ЄП закликає Європейську комісію надати Україні допомогу в плані проведення судової реформи шляхом кращого застосування програм ЄС, а також розглянути можливість створення консультативної групи ЄС високого рівня для надання допомоги країні у приведення законодавчої системи України відповідно до європейської, включаючи судову.