Єврокомісія підготувала Стратегію для Дунайського регіону
Європейська комісія презентувала свої пропозиції до Стратегії Євросоюзу для Дунайського регіону, що спрямована на розвиток значного економічного потенціалу й поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Про це повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні.
Європейська комісія презентувала свої пропозиції до Стратегії Євросоюзу для Дунайського регіону, що спрямована на розвиток значного економічного потенціалу й поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Про це повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні. «Я переконаний, що за допомогою Стратегії вдасться зробити реальний внесок у побудову кращого майбутнього для цієї частини Європи», - сказав Європейський комісар з регіональної політики Йоганесс Ган.
Стратегія складається з детального плану дій і передбачає виконання ряду завдань. Зокрема, заплановано удосконалити мобільність і підвищити культурну привабливість регіону для розвитку туристичного бізнесу.
Також передбачено реалізувати ряд проектів для поліпшення екології регіону: відновити якість води, провести заходи щодо збереження тваринного й рослинного світу, тощо.
Стратегія також спрямована на підвищення рівня життя населення, зокрема, через підтримку науково-дослідного потенціалу, стимулювання освіти й розвиток інформаційних технологій регіону.
До реалізації також заплановано численні проекти з нарощування інституційного потенціалу регіону, а також налагодження співпраці в боротьбі проти організованої злочинності.
Крім того, Стратегія передбачає заходи зі збільшення вантажних перевезень Дунаєм на 20% до 2020 року, з відновлення екосистеми Чорного моря зразка 1960 року до 2020 року, із забезпечення всіх громадян ЄС регіону доступом до швидкісного Інтернету до 2013 року, а також із захисту популяції осетрових до 2020 року.
Єврокомісія виділила 100 мільярдів євро на фінансування Стратегії Євросоюзу для Дунайського регіону.
Стратегія об'єднує 14 країн: Німеччину, Австрію, Угорщину, Чехію, Словаччину, Словенію, Болгарію, Румунію, Хорватію, Сербію, Боснію й Герцеговину, Чорногорію, Молдову й Україну.