UA / RU
Підтримати ZN.ua

Естонія готова передати Україні свої ракети "Джавелін"

Для цього потрібно отримати схвалення США.

Естонія, яка неодноразово заявляла про підтримку України, прийняла рішення передати Україні летальну зброю. Міністерство оборони Естонії планує посилити українську армію протитанковими ракетами "Джавелін" та 122-міліметровими гаубицями, повідомляє естонський портал ERR.

Однак, перш ніж передати озброєння Україні, Естонія буде змушена провести низку погоджень. Зокрема, під час передачі ракет “Джавелін” Міноборони Естонії має отримати дозвіл від країни походження ракет —– США, а ось питання передачі гаубиць залежить від колишніх власників гаубиць — Фінляндії та Німеччини.

"У разі гаубиць, які ми придбали у Фінляндії, а та, у свою чергу, закупила їх у Німеччини, ми маємо попросити Німеччину та Фінляндію дати згоду на передачу зброї, і цей процес ми вже розпочали з цими країнами", — сказав Пеетер Куймет, начальник відділу міжнародного співробітництва Міністерства оборони

У свою чергу міністр оборони Естонії пакет оборонної допомоги Україні затвердив. Але терміни надання допомоги також багато в чому залежать від того, як відбуватимуться переговори з союзниками.

Естонія отримала ракети "Джавелін" зі США, частину з них купивши, а іншу частину отримавши як військову допомогу. Вартість однієї ракети коливається від 75 000 до 130 000 євро в залежності від умов контракту та від конкретного типу ракети. Естонія планує поставити Україні кількадесят таких ракет.

"У ситуації, коли Україна вже майже вісім років перебуває під російською агресією, не хотілося б починати рахувати копійки, наше завдання — надати Україні реальну допомогу в тому, що їй потрібна і що зміцнить її обороноздатність та потенціал стримування", — заявив Куймет.

 

Литва, Латвія та Естонія раніше заявляли, що готові надати допомогу Україні.

Читайте також: За жодних умов не можна погоджуватися на вимоги РФ – прем'єр-міністр Естонії

Президент Естонії Алар Каріс заявив, що із президентом Росії Владіміром Путіним не можна проводити переговори без участі США та країн НАТО.