Дослідження було оприлюднено директором фонду «Демократичні ініціативи» Іриною Бекешкіною на прес-конференції у вівторок, 13 вересня, повідомляє ЛІГА БізнесІнформ.
Як зазначила І.Бекешкіна, причини небажання українців подавати запити на отримання публічної інформації до органів влади істотно залежать від політичних уподобань громадян.
«Виборці Партії регіонів найменше відчувають потребу в таких запитах (69%). Для значної частини виборців істотною причиною, щоб не направляти запити до органів влади, служить те, що вони віддають перевагу опозиційним політичним силам і не будуть нічого питати в цієї влади, бо не відчувають до неї довіри. Серед виборців БЮТ ця причина є основною для 35%, ВО «Свобода» - для 30%, «Фронту змін» - для 26%», - розповіла І.Бекешкіна.
В цілому, за її інформацією, вже скористалися законом про доступ до інформації і направили інформаційні запити до державних інстанцій 3% населення України. З них 1,4% отримали відповіді, інші ще чекають. Ще 8% збираються це зробити.
У той же час, 78% населення запитів не направляли і не збираються.
І.Бекешкіна наголосила, що готовність запитувати інформацію мало залежить від віку, статі та рівня освіти. За її словами, найбільше запитів направили або збираються направити жителі півдня - 21%, найменше - жителі сходу (6%).
Дослідження було проведено з 10 по 17 серпня 2011 року, було опитано 2007 респондентів у віці від 18 років у всіх областях України, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.