UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ексвласника «Мотор Січі» Богуслаєва везуть до Києва під конвоєм – ЗМІ

За попередньою інформацією, його підозрюють у державній зраді.

Правоохоронці затримали та везуть до Києва директора ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва, повідомляє «Главком» із посиланням на джерела у Службі безпеки України. 

За попередньою інформацією, Богуслаєва підозрюють у державній зраді (стаття 111 КК України – ред.), йому загрожує довічне ув’язнення.

Вдень 22 жовтня вдома у голови правління «Мотор Січі» відбувся обшук. Співрозмовники журналістів розповіли, що Богуслаєва відмовлялися відчиняти двері, тож слідчім довелося застосувати спецобладнання. Обшуки також проводилися в інших місцях.

Слідчі дії тривають, оточення В’ячеслава Богуслаєва утримується від коментарів.

[pics_lr left="https://zn.ua/img/forall/u/14/2/photo_2022-10-22_23-10-39.jpg" ltitle="" right="https://zn.ua/img/forall/u/14/2/photo_2022-10-22_23-10-41.jpg" rtitle="undefined"]

Хто такий В'ячеслав Богуслаєв

Богуслаєв закінчив Запорізький машинобудівний інститут (нині Запорізька політехніка) за фахом «інженер-механік». З 1960 до 1991 року пройшов шлях від слюсаря до генерального директора об’єднання заводів, багато років працював на заводі «Мотор Січ», очолював Волочиський машинобудівний завод. Доктор технічних наук. Герой України.

Був народним депутатом V, VI, VII та VIII скликань Верховної Ради, довіреною особою кандидата на посаду президента України Віктора Януковича. До парламенту обирався від проросійської «Партії регіонів», у Раді VIII скликання входив до проросійської депутатської групи «Воля народу». У парламенті попадався на кнопкодавстві та пропусках засідань. Голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Фігурант антикорупційного розслідування щодо податкового зловживання – не зазначив бізнес дружини у декларації за 2014 рік.

Читайте також: Депутату Кузьміну оголосили підозру в держзраді

Нагадаємо, у березні 2021 року Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про повернення заводу «Мотор Січ» у державну власність. На такий крок держава зважилася після того, як Богуслаєв продав понад 50% акцій китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за $250 млнарів

Пов’язаний із китайською армією холдинг цікавили технології створення турбореактивних двигунів для літаків і крилатих ракет для китайської авіаційної промисловості. Проти передачі цих технологій Китаю виступали США.