UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екстрене засідання Ради перенесли – ЗМІ

На позачерговому засіданні депутати мають розглянути антикоронавірусне законодавство. ЗМІ повідомляли про можливість оголошення надзвичайного стану.

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради, на яке винесуть проект закону про протидію коронавірусу, не відбудеться у четвер, 26 березня, повідомляють "Інтерфакс-Україна" і "УНІАН" із посиланням на джерела в парламенті.

Співрозмовники інформагентств допустили, що засідання може відбутися найближчої суботи, 28 березня.

За даними "Української правди", Верховна Рада має зібратися на екстрене засідання найближчими днями, щоб розглянути питання запровадження надзвичайного стану в країні.

З

Згідно з Законом України "Про правовий режим надзвичайного стану", НС по всій території країни або в окремих місцевостях вводиться указом президента, яка має затвердити Верховна Рада. Пропозицію про введення НС подає Рада національної безпеки і оборони, а в окремих випадках – Кабінет міністрів.

За даними УП, на Банковій вважають пріоритетним варіант запровадження надзвичайного стану з подачі уряду. Однак сценарій із РНБО також можливий.

Правовий режим НС передбачає обмеження громадянських прав і свобод. ГС може вводитись не більше ніж на 30 діб виключно у разі, якщо загрозу безпеці громадян не можна усунути в інший спосіб.

Однозначно проти оголошення НС публічно висловилися парламентські фракції "Голосу" і "Європейської Солідарності". На користь НС висловлювалися радники міністра внутрішніх справ Арсен Аваков і міністр охорони здоров'я Ілля Ємець. Однак 23 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль завив про відсутність підстав для НС, а наступного дня аналогічну заяву зробив Аваков.

Тим часом у Чернівецькій, Житомирській, Київській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Тернопільській, Харківській і Донецькій областях, а також у Києві оголосили режим надзвичайної ситуації.

Детальніше про відмінності між режимом надзвичайної ситуації і надзвичайним станом, а також про механізми їх запровадження читайте в матеріалі ZN.UA.

Про ризики, пов'язані з НС, читайте в статті Аналітичного відділу Лабораторії законодавчих ініціатив "Не треба вигадувати самокат!".