UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експосол Тейлор назвав три варіанти того, як притягнути Путіна до відповідальності

За його словами, вже зараз потрібно вирішувати, як започаткувати цей процес. 

Посол США в Україні у 2006-2009 рр., віцепрезидент Інституту миру Вільям Тейлор вважає, що є три варіанти, як притягти російського лідера Владіміра Путіна до відповідальності за війну проти України. Про них він розповів під час Київського безпекового форуму. 

"Питання зараз — як саме започаткувати цей процес і які є варіанти", — сказав дипломат.

Перший варіант - резолюція в Генасамблеї ООН. Тейлор наголошує, що цей документ має бути вироблений разом з урядом України й міжнародним трибуналом. Ба більше, Києву вже вдавалося зібрати голоси 143 держав-членів Генасамблеї.

Другий варіант - "це менші групи країн, наприклад європейські країни, що могли б створити міжнародний трибунал", продовжив дипломат. 

"США запропонували гібридний варіант, який не сподобався українцям і іншим. Але в його основі — ідея інтернаціоналізації національного суду. Тобто це міг би бути український суд за міжнародної підтримки", — сказав він.

Третій варіант - розгляд позову проти Путіна в одному з національних судів третьої країни. Важливо, наголосив Тейлор, аби в юрисдикції цього суду був злочин щодо вчинення акту агресії.

Читайте також: Окупанти вивозять із Криму все, що може бути цінним для міжнародного трибуналу — Гуменюк

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.

Генпрокурор України Андрій Костін закликає заочно судити Путіна&Ко, аби винні за цю війну постали перед судом навіть за умов, якщо їх не затримають. Та є нюанс: МКС може переслідувати людей за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, але не за злочин агресії. Цю роль може виконати спеціальний трибунал для Росії, до створення якого долучилися вже щонайменше 34 країни світу.