UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти розкривають агітаторів Порошенка

З юридичної точки зору, складно довести порушення закону, тому що немає реєстрації - немає претензій.

Багато хто чув про історію з агітаторами Порошенка. Нібито через певне коло осіб їм обіцяли, після проходження відповідного навчання, грошову винагороду. Експерти відзначають дві обставини. Перше: на жаль, у цьому випадку немає достатніх правових підстав говорити про укладення прямої злочинної оборудки. Друге: зазвичай подібні обіцянки структури претендента на посаду президента дають до його офіційної реєстрації кандидатом. З юридичної точки зору, складно довести порушення закону, тому що немає реєстрації - немає претензій. Якщо зараз, вже після офіційної реєстрації, штаб Порошенка буде проводити таку ж роботу з агітаторами, це означатиме порушення ст. 64 Закону про вибори президента. Там чітко сказано про заборону укладати угоди з виборцями щодо проведення агітації.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ярина Бусол, керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного пакету реформ. За її словами, Закон дійсно забороняє укладення угод з боку кандидатів щодо проведення агітації.

"Але є нюанси. Наприклад, коли немає факту підкупу, але є обіцянки. Були прецеденти на попередніх виборах: збирали людей і говорили: "Ось наша газета "Святий Петро". Ми даємо вам 500 грн, ви отримуєте газети і роздаєте по сусідах". Всі пенсіонери, які отримували ці газети, розуміли: їм платять за голос. І газети можна навіть не розносити. Але формальної угоди не було. Після цього внесли зміни в законодавство і заборонили укладання подібних, навіть неформальних угод", - зазначає експерт.

Детальніше про виборчі технології читайте в статті Ярини Бусол "Що таке виборчі маніпуляції, і як з ними боротися або Гра престолу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".