UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти: Більшість скарг Росії в ЄСПЛ проти України політичні, а їх перспективи - сумнівні

Більшість заявлених Москвою скарг теж суто політичні

22 липня генпрокуратура Росії подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) першу заява проти України. Це клопотання Суд відхилив уже на наступний день як що не несе серйозного ризику заподіяння непоправної шкоди правам, гарантованим Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Більшість із заявлених російською генпрокуратурою скарг до Європейського суду з прав людини - суто політичні, впевнені партнер ЮФ "Василь Кісіль і Партнери" Назар Кульчицький та юристка Марія Новікова.

"Звісно, представник Росії в ЄСПЛ не міг не знати, яка природа тимчасових заходів, коли вони застосовуються і чому подання клопотання саме такого змісту приречене на відмову Суду. Тож подання зазначеного клопотання є виключно політичним і пропагандистським кроком", - пишуть автори.

Що ж стосується основної заяви Росії в Європейський суд з прав людини, продовжують експерти, то більшість заявлених нею скарг теж є суто політичними, тож їх перспективи в ЄСПЛ — сумнівні.

Читайте також: Скарга Росії в ЄСПЛ проти України не має жодної перспективи – радник Офісу президента 

Детальніше читайте в статті Назара Кульчицького та Марії Новікової "Які перспективи позову Росії проти України в ЄСПЛ?".