«Як відомо, у Європі діє не прецедентне право, тобто рішення Чехії щодо Данилишина не є обов'язковим для інших суб'єктів ЄС. Проте варто пам'ятати: законодавство Євросоюзу, в тому числі імміграційне, уніфіковане», - нагадав експерт.
За словами Застави, чеські чиновники півтора місяці вивчали все, що пов'язане зі «справою Данилишина», збирали відповідні матеріали, тобто прийняте ними рішення було цілком обгрунтованим.
«І ось, саме ці висновки, доказова база, напрацьована чехами, може використовуватися як прецедент», - акцентував Застава.
У даному контексті експерт звернув увагу на різне сприйняття в Європі і в Україні претензій, що нині висуваються екс-чиновникам Тимошенко.
«Хочеться звернути особливу увагу на методологію оцінки експертів. Формальна складова злочину, про яку говорять в Україні, для європейців не має особливого значення. Водночас значення має те, що ті ж Корнійчук, Луценко і Тимошенко є керівниками опозиційних парламентських партій. Чомусь у нас про це ніхто не говорить, тоді як у Європі - це має першочергове значення», - заявив експерт Інституту Горшеніна.
У зв'язку з цим Застава висловив думку: якщо завтра до влади будь-якої з країн Європи звернеться з проханням надання політичного притулку один зі ста нині переслідуваних активістів Податкового Майдану, рішення щодо нього буде таке ж, як і щодо Данилишина.
«Пошкодження цими активістами тротуарної плитки на площі, що їм сьогодні ставлять, навряд чи буде сприйняте як серйозний аргумент», - підкреслив експерт.
За матеріалами Lb.ua