UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ймовірність застосування ядерної зброї проти Україні зросла в десятки разів – ексглава Пентагону

Добре спланований український наступ змушує російські війська відступати, а Путін, який знаходиться в облозі, намагається мобілізувати нових новобранців на тлі зростання настроїв незгоди в Росії.

Усе більше загнаний у кут і ізольований Путін продовжує погрожувати використанням так званої бойової ядерної зброї, щоб спробувати отримати військову перевагу в Україні. Ймовірність застосування тактичної ядерної зброї в Україні зросла з 1-5 відсотків на початку війни до 20-25 відсотків сьогодні. Такі цифри з посиланням на аналітиків з органів розвідки наводить у матеріалі для Politico колишній міністр оборони США і директор ЦРУ Леон Панетта.

Читайте також: Ядерні бомбардувальники РФ зафіксовано біля кордону Норвегї: як це пов’язано з Україною

"Саме тому, що використання будь-якої ядерної зброї є настільки немислимим, Путіну не можна дозволити продовжувати погрози без розуміння повних наслідків для нього та його режиму. Він каже, що «не блефує». Ми також не можемо дозволити собі «блефувати»", – зазначає ексміністр.

Читайте також: Ядерні погрози Кремля: Воллес звинуватив Макрона в переломі єдиного фронту

У той час як Сполучені Штати та наші союзники по НАТО повинні продовжувати публічно попереджати про «катастрофічні» наслідки безрозсудного бряцання ядерною зброєю, ми повинні чітко сказати: якщо Кремль прийме необачне рішення застосувати ядерну зброю в Україні, США відповість прямою військовою силою проти російських військ, які ведуть війну в Україні, забезпечивши тим самим поразку Путіна. Ми повинні бути готові використовувати військові засоби США, включаючи бойову авіацію та удари крилатими ракетами, щоб Путін не міг погрожувати Україні ядерною зброєю.

Читайте також: Річниця Хіросіми й українські АЕС: Reuters окреслює нові загрози на тлі захоплення станцій Росією  

Хоча адміністрації потрібно буде розпливчасто визначити, які саме сили вона розгорне, вона повинна повідомити, що вона може включати весь спектр звичайних можливостей, які ми маємо в нашому арсеналі, які, як знає Путін, спустошать його армію. В Індо-Тихоокеанському регіоні президент Джо Байден чітко дав зрозуміти, що сили США будуть використані для захисту Тайваню від нападу з боку Китаю. Така ж обіцянка має стосуватися і України, якщо Путін прийме рішення застосувати ядерну зброю.

Читайте також: Байден сумнівається, що Путін наважиться застосувати ядерну зброю

Зараз Кремль веде війну на два фронти — в Україні та в самій Росії. Добре спланований український наступ змушує російські війська відступати, а Путін, який знаходиться в облозі, намагається мобілізувати нових новобранців на тлі зростання настроїв незгоди в Росії. Ця комбінація підриває фасад непереможності Москви. Фальшиві вибори на підконтрольних Росії територіях України не змінять реальності того, що відбувається.

Читайте також: Перші смерті російських мобілізованих вже спричинили хвилю критики в РФ – ISW

Сподівання Росії на підтримку Китаєм та Індією не справдилися

Хід війни змінився, і війна Путіна провалюється. Він стикається з невдачами не лише на полі бою та вдома, але й від тих, на кого він розраховував на підтримку за кордоном. Президент Китаю Сі Цзіньпін чітко дав зрозуміти, що у нього є серйозні «питання та занепокоєння» щодо ведення війни. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді був ще більш прямим, коли нещодавно сказав Путіну, що нині «не час для війни».

“Яструбині голоси в Москві голосно критикують ведення війни, а націоналісти на російському телебаченні намагаються тактовно натякати, що у Путіна погані порадники. Тим часом інші сміливі місцеві політики як у Москві, так і в Санкт-Петербурзі закликали Путіна піти у відставку”, – йдеться в матеріалі.

Читайте також: У Пентагоні не підтвердили повідомлення про переміщення ядерної зброї в РФ

Прогнози про війну і долю Путіна завжди ризиковані. Але уроки історії не можна ігнорувати: нації не можуть дозволити собі заспокоювати або залякувати хуліганів. Єдине повідомлення, яке розуміють тирани, — це сила. Сполучені Штати, НАТО та Україна чітко дали зрозуміти, що вони залишаються єдиними у протистоянні агресії Путіна. Ця єдність і підтримка є критично важливими для успіху.

Здатність України контролювати поле бою залежить від наявності як матеріальних засобів, так і живої сили. У апаратному забезпеченні він (Київ) тепер має дедалі більшу перевагу. Америка та наші союзники по НАТО відправили артилерію та ракети з достатньою дальністю та точністю, щоб змінити умови ведення бойових дій. Зараз Україна має можливість бачити та надійно вражати ворожі склади боєприпасів, командні центри та логістичні вузли далеко за лінією фронту. Передбачувана перевага Росії в повітрі була придушена мобільними засобами ППО.

Скорботні родини в значно ускладнили мобілізацію в Росії

Перевага України в професійних кадрах також зростає. Початкова сила Путіна у 200 000 чоловік ніколи не була достатньою, щоб витримати процес вторгнення або окупувати Україну. Росія зазнала великих втрат — за деякими даними, від 70 до 80 тисяч її солдатів були вбиті або поранені. Скорботні родини в Росії значно ускладнили Путіну мобілізацію додаткових новобранців. Він пожинає вихор своєї брехні та обману.

Читайте також: Понад 200 «денацифікованих» росіян: як минула остання доба на південному фронті

Це водночас небезпечний і ключовий момент для України — небезпечний, тому що Путін цілком міг би вдатися до ядерної зброї, але ключовий, тому що успіх в Україні може надіслати чітке повідомлення всім демократіям про те, що хоробрі бійці та країни можуть протистояти негідникам у всьому світі. Це один із тих особливих моментів в історії: США та наші союзники мають продемонструвати важливість глобального лідерства в 21 столітті.

“Якщо Путін застосує ядерну зброю в Україні, США мають відповісти військовою силою. Просто не можна дозволити Росії використовувати ядерну зброю в Україні”, - резюмує глава Пентагону 2011–2013 років.