UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-посол США вважає, що Обама недооцінює значення України

Пайфер сумнівається, що Вашингтону треба обирати між підтримкою України і війною з Росією, про що говорить нинішній американський президент.

Президент США Барак Обама недооцінює важливість України і загрози, які війна в Донбасі становить не лише для самих українців, а й для системи безпеки всієї Європи.

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" сказав колишній посол США в Україні і експерт Brookings institute Стівен Пайфер.

"Мені здається, що доктрина президента Обами, коли йдеться про Україну, насамперед, штучно створила щось на зразок вибору між двома крайнощами. Він це виклав як проблему вибору між продовженням чинної політики США і загрозою Третьої світової війни з Росією, якщо ми зробимо щось більше", - переконаний експерт.

Він додав, що насправді Вашингтон може більше робити для підтримки Києва і при цьому не вступати у гострий конфлікт з Москвою.

"Президент недооцінює значення України не лише, коли йдеться про суто українську ситуацію. Але й коли йдеться про загрозу, яку Росія становить для порядку безпеки в Європі, порядку, який впродовж 25 років був корисний для інтересів і Америки, і Європи", - додав Пайфер.

Він також відзначив, що сьогодні Держсекретар Джон Керрі відвідає Москву, щоб зустрітися з президентом Володимиром Путіним і міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Експерт висловив сподівання, що головний американський дипломат підніме питання України і, зокрема, обговорить проблему незаконного ув'язнення Надії Савченко.

"Я вважаю, що більшість людей дивилися на той процес як на фальшивий суд, який не відображає справжнього судочинства. А щодо важелів вплину і чи має їх Держсекретар Керрі, я не певен", - сказав екс-посол США в Україні.

Читайте також: Обама обговорив із Путіним виведення військ із Сирії та нагадав про Україну

Також він вважає не можливим обмін України на Сирію під час переговорів у Москві.

"Я про це запитував чільного представника президентської адміністрації, який сказав, що такого взаємозв'язку між Сирією та Україною немає. Ми можемо співпрацювати з Росією у питанні Сирії, якщо її політика щодо Сирії зміниться. Але при цьому ми можемо і далі підтримувати Україну і далі критикувати російську політику стосовно України", - наголосив Пайфер.

Раніше в інтерв'ю журналу The Atlantic президент США Барак Обама пояснив, чому США не будуть воювати за Україну. Він переконаний, що в Україні немає важливих американських інтересів, за які Вашингтону було б варто вступати в конфлікт з Москвою.

Раніше Конгресмен США від штату Пенсільванія Джозеф Піттс пояснив, чому Обама не передає зброю Україні. За його словами, американський президент-нобелівський лауреат миру надто сконцентрований на своїй "політичній спадщині". Він не хоче, щоб його згадували як президента, який розв'язав ще одну війну.

У свою чергу, колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас радить озброїти Україну до нового наступу Росії. На її думку, це збалансує сили в конфлікті і пошле Москві чіткий сигнал, що подальша ескалація насильства буде дорого їй коштувати.

Раніше екс-глава ЦРУ також закликав надати Україні "Джавеліни". Він підкреслив, що мова йде виключно про оборонне озброєння, яке "не змінить хід війни, але принципово змінить здатність української армії не допустити того, щоб в України забрали ще якусь частину її землі".

Призначений послом України в США Валерій Чалий в інтерв'ю DT.UA сказав, що Україна, яка віддала 1240 ядерних боєголовок, повинна мати право отримати від Америки, якщо знадобиться, хоча б тисячу Javelin. Чалий також повідомив, що Україна отримує зброю, в тому числі і летальну, від десяти країн Європи.