UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-голова польського МЗС не виключає, що перед самітом Янукович може змінити свою думку

У Росії є багато прихованих важелів впливу на Україну, і перед самітом у Вільнюсі Янукович під тиском зовнішніх сил може в останній момент змінити свою думку. Екс-голова польського МЗС вважає, що Москва може використати газову тему.

Президент Віктор Янукович обрав європейський вектор, виходячи зі своїх інтересів та інтересів свого оточення. Але до вільнюського саміту може статися "поворот" під тиском Росії, заявив екс-глава польського МЗС Адам Ротфельд.

Він вважає, що поворот у бік євроінтеграції був рішенням Януковича і його оточення, яке співпало з бажаннями опозиції і народу.

"Проєвропейський поворот продиктовано їхніми власними інтересами... Інтерес групи Януковича точно збігся з народними інтересами. В Україні цього у президента є підтримка частини опозиції", - каже Ротфельд.

Проте він також нагадує про проросійську позицію КПУ та активізацію діяльності екс-керівника адміністрації Кучми Віктора Медведчука.

"Не виключено, що перед Вільнюсом ще можуть відбутися різні повороти, і президент Янукович, який не був представником європейського вибору, але звернувся до нього, коли побачив інтерес, під натиском зовнішніх сил може в останній момент різко змінити свою думку", - попереджає екс-міністр.

За його словами, у Росії є дуже багато явних і прихованих важелів впливу на українських політиків. Зокрема, він нагадує про майбутню зиму і про те, що Росія знову може використати "газовий аргумент".

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович назвав підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства" у листопаді у Вільнюсі ключовим завданням для України.

У свою чергу, Європарламент, який повинен "дати добро" на підписання угоди з Євросоюзом Україною, буде приймати своє рішення тільки після заслуховування доповіді спостережної місії Кокса-Кваснєвського. Планується, що звіт місії буде представлено 15 листопада.

ЄС очікує від Києва вирішення проблеми ув'язненої Юлії Тимошенко. Однак без вирішення цього питання Угоду про асоціацію Україна-ЄС, найбільш імовірно, підписано не буде. !zn

Читайте також:

У розкладі Ради не знайшлося місця ключовим євроінтеграційним законопроектам

Азаров запевнив, що після переговорів Росія перестала сприймати асоціацію України з ЄС як загрозу

Росія ще раз пообіцяла не затягувати Україну до Митного союзу, який "вже має і без того потужне ядро"