UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-генконсул України в Стамбулі: Дипломати змушені самі спонсорувати зовнішню політику

МЗС урізали в 2013 році фінансування на ту суму, яку відомство не зуміло використати в 2012 році.

Колишній генконсул України в Стамбулі Богдан Яременко, відкликаний до Києва після того, як на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook різко розкритикував дії спецпідрозділу "Беркут" при розгоні Євромайдану вважає, що українські дипломати фактично поставлені в умови необхідності спонсорувати зовнішню політику України.

"Я серед тих керівників дипустанов, хто обурений нинішнім станом справ. Хоча в моєму випадку, у зв'язку з тим, що довелося представляти Україну в ОЧЕС, і наша країна головувала в цій організації, мені в великій мірі вдалося уникнути серйозних фінансових проблем у цьому році. Генконсульство фінансувалося в пріоритетному порядку. Хоча до вересня мої дипломати за свій рахунок заправляли транспорт, від службових телефонів ми відмовилися взагалі (залишився тільки один - у генерального консула). Всі розмови, навіть коли когось заарештовували, оплачувалися за особисті гроші дипломатів. Тобто фактично дипломати поставлені в умови необхідності спонсорувати зовнішню політику України", - сказав Яременко в інтерв'ю ZN.UA.

За його словами, все, що за межами основних платежів за кордоном - орендної плати, зарплати, комунальних платежів, офіційно віднесено до другорядних витрат і не фінансується або фінансується ні на що не впливає обсязі.

"Якщо на рік для проведення якихось протокольних заходів видають 500-1000 дол., то це навіть не один прийом, а половина. Якщо ж говорити про невеликі обідах, то ти маєш можливість когось запросити два-три рази. Ці проблеми важко зрозуміти людям, які отримують 800 грн пенсії, але вони зрозумілі працюють в даній сфері. Ти не можеш зустрітися із заступником міністра країни, в якій працюєш, на станції в метро і, стоячи, з одноразовим стаканчиком чаю, поговорити про зовнішню політику наших держав. Робота дипломата вимагає відповідного матеріального забезпечення. Цього забезпечення сьогодні немає", - підкреслив Яременко.

Він поінформував також, що Мзс урізали в 2013 році фінансування на ту суму, яку відомство не зуміло використати у 2012 році. "Через недогляд або службової недбалості когось з керівництва Мзс своєчасно не були запущені механізми тендерів, і МЗС просто не зумів освоїти ці гроші... В таких ситуаціях просто опускаються руки. Подібні випадки вкрай демотивують. Це змушує сумніватися у своєму керівництві. А МЗС, як би там не було, державна структура, ієрархічна - не військова, але дуже наближена до неї. І ставити під сумнів професіоналізм свого керівництва - це погано. А виходить, що у нас саме так і є", - підсумував екс-дипломат.

Докладніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної з Богданом Яременко у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Генконсул України в Стамбулі відкликаний до Києва після критики в Facebook розгону Євромайдану

Азаров поклав відповідальність за майбутнє євроінтеграції України на Євросоюз

Янукович запевнив, що пауза у відносинах з ЄС - це не остаточна зупинка

Вступу в ЄС хоче половина українців