UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дзвінки між президентами публікуватися не повинні – Зеленський

Крім цього, Зеленський зазначив, що свого особистого дозволу на публікацію мемограми переговорів із Трампом по телефону він не надавав.

Телефонні переговори між лідерами держав не повинні ставати надбанням громадськості, заявив президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції після зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Нью-Йорку, передає "Громадське".

Крім цього, Зеленський зазначив, що свого особистого дозволу на публікацію мемограми переговорів із Трампом по телефону він не надавав.

"Іноді такі речі, такі дзвінки між президентами незалежних країн, вони не повинні публікуватися. Тому що, ви знаєте, є геополітика, якісь плани і т. д., але я не боюся цього... Якщо потрібен дозвіл юридично, я просто не знаю формат. Якщо має бути письмовий дозвіл – це одне питання ... Я просто думав, що вони опублікують свою частину", – заявив він.

Читайте також: Зеленський: Я не обіцяв розслідування щодо Байдена

Як повідомлялося, 25 вересня, у день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Зустріч відбулася на тлі скандалу, спровокованого телефонною розмовою двох президентів, під час якого Трамп згадував Джо Байдена – свого ймовірного конкурента на президентських виборах. Американські медіа стверджували, що Трамп вимагав від Зеленського розслідувати "корупцію Байдена" в обмін на надання військової допомоги Україні.

На оприлюдненні стенограми розмови наполягали Байден і демократи в обох палатах Конгресу. Трамп всі звинувачення спростував і дозволив розсекретити і оприлюднити стенограму. Тим часом, спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила, що нижня палата Конгресу починає процедуру імпічменту.

Як повідомляло DT.UA, оточення Дональда Трампа давно цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, до наглядової ради якої входив син Джо Байдена Хантер. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, і Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні. Згодом кримінальні справи щодо Злочесвкого були закриті, а його компанія погасила податкову заборгованість.

Детальніше про розвиток відносин президента Зеленського з керівництвом США і Росії читайте в статті головного редактора видання "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової "Квартал чорних лебедів".