UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джуліані хотів стати адвокатом "Приватбанку" у справі проти Коломойського – Bloomberg

Колишній мер Нью-Йорка не отримав роботу, оскільки йому не вистачало незалежних знань про Коломойського.

Особистий адвокат президента Трампа Руді Джуліані влітку обговорив питання про представлення державного "Приватбанку" в судовому спорі, навіть коли публічно тиснув на Україну від імені президента США, пише Bloomberg.

Хоча в кінцевому підсумку Джуліані не отримав роботу, переговори демонструють його ентузіазм з приводу іноземного бізнесу і його готовність втручатися в питання, що буяють потенційними конфліктами. Український банк досі судиться зі своїм колишнім власником – олігархом Ігорем Коломойським, який пов'язаний з президентом України і є предметом федерального розслідування в США.

Джуліані сказав, що до нього звернулися юристи "Приватбанку", які намагаються повернути активи, пов'язані з попереднім власником. Вони хотіли знати, чи може Джуліані допомогти в цивільному позові.

Він зустрівся з адвокатами по цій справі, хоча вони не дійшли згоди. У "Приватбанку" розповіли агентству, що "до них не звертався Джуліані і в банку не розглядають можливість його залучення в якості будь-якої особи".

Спір між "Приватбанком" та попереднім власником, Ігорем Коломойським, носить політичний характер. Українська влада націоналізувала банк в 2016 році і звинуватила Коломойського і його співзасновника в розтраті мільярдів доларів. Подано цивільні позови, оскільки банк намагається повернути різні активи в США і Великій Британії.

На слуханнях щодо імпічменту у Вашингтоні Джуліані заявив у Твіттері, що у нього немає фінансових інтересів в Україні. Однак він займався бізнесом в країні, в тому числі консультував з питань безпеки місто Харків. Він також є почесним мером міста Анатівка в передмісті Києва.

Адвокати не бачили жодної ролі для Джуліані, так як йому не вистачало незалежних знань про минулу поведінку Коломойського, сказало джерело Bloomberg. Джуліані, зі свого боку, сказав, що час не був відповідним для цього.

Читайте також: "Приватбанк" не повинен бути повернений екс-акціонерам – Гончарук

Раніше ЗМІ писали, що уряд скоро може прийняти закон або зміни до законодавства, які ліквідують можливість повертати націоналізовані банки, тобто "Приватбанк".

Шостий апеляційний адмінсуд 19 грудня розгляне апеляційну скаргу держави на рішення Окружного адмінсуду від 18 квітня про скасування націоналізації Приватбанку.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".

Докладніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".