UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джапарова: «У України є обидва шляхи деокупації Криму – військовий та дипломатичний»

Еміне Джапарова зазначила, що головним для України у російсько-українській війні є «кримський урок».

Для деокупації Криму Україна сьогодні розглядає як дипломатичний так, і військовий шлях, заявила заступниця глави МЗС Еміне Джапарова в інтерв’ю «Укрінформу». Вона переконана, що головна наша перемога в цьому питанні полягає у визнання світом, що Крим є інтегральною та невід’ємною частиною України. Передумовою до цього багато в чому була й Кримська платформа.

«Як ми кажемо: Крим був, є та буде Україною. І меседжі та сигнали, які виголошують усі країни: долю Криму, шлях повернення Криму має визначати сама Україна. І нас у цьому підтримують. Тому мені здається, що на сьогодні у нас є обидва шляхи – і військовий, і дипломатичний. І вони обидва є актуальними», – заявила Джапарова. 

Як приклад вона навела Хорватію. Це країна, яка в 90-их роках дві третини своєї території повернула військовим шляхом, одну третину – дипломатичним.

«І тут я хочу сказати про те, що головним уроком для нас є саме «кримський урок». Оскільки тоді, у 2014 році, ми як країна, і світ як спільнота, були неспроможними зупинити це зло, і воно розповзлося. Всі наші дипломатичні перемовини та спроби, особливо європейських лідерів, знайти таку мову, яку б почув Путін, чи такого лідера, якого б він почув, Путін сприйняв як слабкість і здійснив наступний крок своєї агресії 24 лютого», – додала Джапарова.

Читайте також: Чи відпрацьовують ЗСУ нову зброю по Криму: у РНБО відповіли щодо "вангування" росіян

Нагадаємо, Україна в питанні звільнення Криму відійшла від стратегії, ухваленої у 2021-му, коли пріоритетним був дипломатичний напрямок. Зараз Київ відкрито заявляє, що після 24 лютого 2022 року там розглядають і військовий варіант. А очільник ГУР МО Кирило Буданов допускає навіть комбінований шлях деокупації, будучи впевненим, що Сили оборони зайдуть у Крим зі зброєю в руках. 

За словами постпреда президента в Криму Таміли Ташевої, для того, аби повернути півострів до справжнього життя, Київ вже готує 50 тисяч чиновників. Також Ташева попереджає, що росіяни, які оселились у Криму у 2014-му, мають час покинути його, позаяк після деокупації вони будуть видворені звідти, як того вимагає законодавство.