UA / RU
Підтримати ZN.ua

Два роки з дня арешту Тимошенко: у Києві та Харкові пройдуть акції на її підтримку

5 серпня виповнилося рівно два роки відтоді, як екс-прем'єр Юлія Тимошенко була позбавлена волі. За словами співробітників лікарні, в якій перебуває ув'язнена, вона значно схудла і не може самостійно піднятися з ліжка.

Тимошенко перебуває в ув'язненні з 5 серпня 2011 року

У понеділок, 5 серпня, виповнилося рівно два роки з дня арешту екс-прем'єра, лідера опозиційної партії "Батьківщина" 3.

Тимошенко було взято під варту 5 серпня 2011 року у залі Печерського райсуду Києва, який розглядав "газову справу" - про перевищення екс-прем'єром повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009-му році. Восени того ж року їй було винесено вирок: сім років позбавлення волі.

До 30 грудня Тимошенко перебувала у Лук'янівському СІЗО у Києві, після чого була переведена у Качанівську колонію в Харківській області, а з 20 квітня 2012 року і дотепер знаходиться у ЦКЛ №5 у Харкові.

Согодні родичі та захист Тимошенко заявляють про необхідність проведення операції за кордоном, однак влада заявляє про відсутність законодавчих підстав для цього.

Співробітники медустанови розповіли журналістам газети "Вести", що вважають стан екс-прем'єра важким: "Вона дуже схудла і впала духом. Вікна її палати виходять на північний захід і затоновані настільки, що туди взагалі не потрапляє сонячне світло. Піднятися з ліжка самостійно вона не може і пересувається по палаті тільки за допомогою медперсоналу".

Дворічну "річницю ув'язнення Тимошенко її прихильники мають намір відзначити черговими акціями протесту.

Одна акція на підтримку пройде у наметовому містечку біля Печерського суду Києва на Хрещатику, де планується брифінг керівника Центрального штабу "Батьківщини" Олександра Турчинова, а ще одна відбудеться біля лікарні у Харкові, куди збираються приїхати народні депутати від опозиції, у тому числі лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

У столичному ж осередку партії вирішили нагадати про річницю з дня арешту її лідера, розклеїли по місту наклейки "2 роки ув'язнення Юлії Тимошенко - 2 роки політичних репресій, корупції, демагогії, зростання злочинності, бандитизму, знищення української мови".

Деякі європейські політики і партії вказують на політичну складову арешту і судових процесів стосовно Тимошенко. Вирішення ситуації з екс-прем'єром в Європі ставлять однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

30 квітня 2013 року ЄСПЛ визнав незаконність арешту Тимошенко, але не знайшов порушення прав щодо її скарги на застосування катувань.

У той же час, проти Тимошенко розслідуються ще відразу кілька справ. Зокрема, у справі ЄЕСУ її звинувачують в неповерненні державі валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн доларів і замаху на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн доларів.

Окрім того, 18 січня 2013 року генпрокурор України Віктор Пшонка заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році. Тимошенко вручили повідомлення про те, що її спільно з екс-прем'єром Павлом Лазаренком підозрюють в організації вбивства Щербаня з корисливих мотивів. Сама Тимошенко і її захист неодноразово називали звинувачення в її причетності до вбивства Щербаня відвертою неправдою. !zn

Читайте також:

Тимошенко: Після рішення Євросуду я вже морально вільна

У Дніпропетровську відкрито туристичний маршрут "місцями бойової слави" Тимошенко

Кожара заявив, що влада хоче вирішити питання Тимошенко, але екс-прем'єр не проявляє "доброї волі"

Комісія при президентові відхилила клопотання про помилування Тимошенко