UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дуда продовжує наполягати на неспроможності "нормандського" формату переговорів щодо України

Війна в Донбасі повинна закінчитися "тривалим миром, а не заморожуванням".

Президент Польщі Анджей Дуда вважає війну в Донбасі і агресію РФ в Україні однією з чотирьох найважливіших проблем Європи. При цьому він продовжує наголошувати, що замість реального вирішення проблеми ЄС небезпечно маргіналізує тему війни в Україні.

"Сьогоднішній Європі загрожують чотири найбільші проблеми. Це демографічна криза, криза єврозони, імміграційний криза, а також небезпечна маргіналізація війни в Україні та російської агресії", - заявив президент Польщі під час відкриття економічного форуму в польскій Криниці, передає "Польське радіо".

На його думку, Мінські домовленості, підписані в лютому цього року, мали свій позитивний вплив на вирішення української кризи, однак не принесли тривалого світу.

"Конфлікт в Україні повинен закінчитися тривалим миром, а не заморожуванням. А тривалий мир повинен означати повернення до міжнародно визнаних кордонів", - зазначив Дуда.

Польський лідер в черговий раз заявив про бажання Польщі активніше брати участь у врегулюванні ситуації в Донбасі. Дуда нагадав, що Мінські домовленості не виконуються в повному обсязі і навряд чи будуть виконані, тому вже зараз варто задуматися, що Європа може запропонувати Києву після 31 грудня, коли угода "Мінськ-2" втратить силу.

Економічний форум в Криниці є однією з найбільших у Центральній та Східній Європі щорічною конференцією, на якій зустрічаються політики, бізнесмени, діячі культури і громадські активистыы. Гасло цьогорічного форуму - "Як побудувати сильну Європу. Стратегії для майбутнього". Однією з провідних тем зустрічі стала ситуація в Україні.

Раніше в середині серпня Дуда у своїй першій розмові з президентом Петром Порошенком запропонував розширити діючий "нормандський формат" переговорів з Донбасу (зараз - Україна, Німеччина, Франція і Росія), ввівши в нього найсильніших держав Європи, а також сусідів України, в тому числі і Польщі.

Як писала Тетяна Силіна в ZN.UA в статті "Мінська халабуда", в результаті Дуда отримав "от ворот поворот" від Порошенка, який навіть не потрудився загорнути відмову в більш дипломатичну обгортку, ніж "ми не потребуємо нових форматах"; а потім Варшави (вже по дипломатичних каналах) распекли за ініціативність "старші європейські товариші".

Зухвало порадивший своєму президенту "ретельніше зважувати слова" і не вести зовнішню політику через медіа польський міністр закордонних справ Гжегож Схетина зізнався, що "не був щасливий" чути відповідь Києва. При цьому Схетина підкреслив, що не бачить альтернативи "нормандскому формату", хоча і визнав, що переговори по Україні не проходять так інтенсивно, як можна було б очікувати.