UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дубневичу не обрали запобіжний захід

САП наполягає на арешті депутата з правом застави, захист пропонує не обирати запобіжний захід взагалі.

Вищий аникторрупционный суд у п'ятницю, 1 листопада, не обрав запобіжний захід народному депутатові Ярославу Дубневичу, підозрюваного в корупції. Суд задовольнив клопотання захисту підозрюваного й оголосив перерву в засіданні до 11:30 суботи, повідомляють "Ґрати".

Прокурор Спеціалізованої антикоррупционой прокуратури Віталій Пономаренко просив суд взяти Дубневича під варту з правом внесення 99,2 млн гривень застави. Адвокат депутата Станіслав Пелюх попросив суд не застосовувати до його клієнта запобіжного заходу взагалі. Позиція захисту полягає в тому, що слідство не надало прямих доказів причетності Дубневича до схем розтрати коштів ПАТ "Укрзалізниця".

Сам Дубневич винним себе не визнає і стверджує, що справу проти нього нібито сфабрикували за те, що він не голосує за потрібні владі законопроекти. За словами депутата, сума застави, озвучена прокуратурою, для нього є "непідйомною".

На судовому засіданні були присутні соратники Дубневича з парламентської групи "За майбутнє". Ігор Палиця, Віктор Балога, Тарас Батенко, Антон Кіссе, Анатолій Урбанський, Петро Юрчишин, Сергій Мінько, Ігор Колихаєв і Віктор Бондар висловили готовність взяти колегу на поруки.

31 жовтня Верховна Рада підтримала зняття недоторканності, притягнення до кримінальної відповідальності і арешт депутата Ярослава Дубневича. Того ж дня йому вручили повідомлення про підозру.

Депутату інкримінують ч. 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). За даними слідства, будучи депутатом Верховної Ради восьмого скликання і головою транспортного комітету, Дубневич-молодший разом зі спільниками розробив схему узгодженого завищення ціни при реалізації стрілочної продукції ПАТ "Укрзалізниця", що завдало держкомпанії 93 млн гривень збитків.

Кінцевими бенефіціарами ТОВ "Корпорація КРТ", що постачало устаткування УЗ, є брати Богдан і Ярослав Дубневичи.

У січні САП подавала до ГПУ подання на Дубневича-молодшого, але генпрокурор Юрій Луценко повернув його на доопрацювання.