UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дубінський відмовився виходити зі «Слуги народу»: ЗМІ дізналися про перепалку депутата із Зеленським через санкції США

Президент і депутат понад 30 хвилин з'ясовували стосунки на засіданні фракції

Президент Володимир Зеленський просив вийти скандального депутата Олександра Дубінського з фракції "Слуга народу", той відмовився.

Про це пише «Українська правда» з посиланням на джерела в президентській партії.

Як зазначається, словесна перепалка сталася на засіданні фракції СН 25 січня і тривала більше пів години.

Так, Зеленський заявив Дубінському, що він повинен піти з фракції, щоб не підставляти "Слугу народу" під удар і зазначив, що попереджав депутата ще до санкцій, щоб той не ліз в тему плівок і не зв'язувався з Деркачем, бо він - агент ФСБ.

Також президент нагадав, що Дубінський "розколював фракцію весь час", і його "журналістська діяльність" під час депутатства знижувала рейтинг і імідж фракції.

Як зазначає джерело УП, за Дубинського заступився депутат Максим Бужанський, мовляв, фракція своїх підтримувати, на що Зеленський відповів, що вони саботували багато законопроєктів.

Відзначається, що Дубинський кричав, що депутат Анастасія Радіна змінила Україну, працює на іноземні спецслужби, а "шабунята і соросята" його обмовили і ввели Зеленського в оману.

Президент у відповідь на це заборонив Дубинському прикриватися їм, а звинувачення Дубинського в сторону Центру протидії корупції "дитячі, і це не гілка влади, а громадська організація, щоб її критикувати". Також Зеленський порадив Дубинському утриматися від виправдань і запропонував фракції зібрати голоси "за" і "проти" Дубинського, а сам готовий зустрітися з керівництвом фракції і обговорити, що робити далі.

Співрозмовник переконаний, що ключовий меседж - Дубинський повинен піти, а сам Зеленський не хоче вирішувати проблему з санкціями.

Читайте також: Дубінський не збирається залишати лави «слуг» через санкції США

Відзначимо, що раніше радник Єрмака Михайло Подоляк заявив, що ні Володимир Зеленський, ні його Офіс на санкції проти Дубинського не реагуватимуть, переклавши відповідальність за це на парламентську фракцію «Слуги народу».

Але після цього Офіс президента пообіцяв вже найближчим часом оприлюднить конкретні кроки по залученню до відповідальності українців, проти яких США ввели санкції за втручання в американські вибори

Заступниця голови президентської фракції Євгенія Кравчук заявила, що позиція Дубинського «часто не співпадала» з позицією фракції, а також погодилася з неприпустимістю втручання в американські вибори.

Чому Дубінський потрапив під санкції: Народний депутат брав участь в публікації «плівок Деркача», які нібито свідчили про вплив колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. Плівки були оприлюднені в розпал президентської кампанії у Сполучених Штатах, яка завершилася перемогою Байдена.

Американське Казначейство повідомило, що ідеться про мережу впливу РФ, пов'язану з українським депутатом Андрієм Деркачем, який потрапив у санкційні списки Мінфіну США у вересні за спроби вплинути на вибори 2020 року, і якого міністр фінансів Стівен Мнучін назвав російським агентом із десятирічним стажем.

Відзначимо, що і Дубинський, і експрокурор Кулик, котрі брали участь в інформаційній компанії з "плівками Байдена", пов'язані, в першу чергу, з олігархом Ігорем Коломойським.

Реакція Дубінського: сам депутат зв'язок із Деркачем заперечує, а потрапляння у список пояснюється «хибними виказами» недоброзичливців і «об'єктивно складною ситуацією в США», яка нібито завадила американським чиновникам розібратися в тому, що відбувається.

«Вчергове заявляю, що я ніколи не втручався у вибори в інших державах, зокрема й американські вибори, і ніколи не мав відношення до оприлюднення або інших дій щодо так званих плівок Порошенка-Байдена», - зазначив він.

Дубінський також пригрозив, що його подальші дії носитимуть юридичний характер, але не уточнив, що має на увазі.

Навесні 2020 року ексрегіонал Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віце-президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами депутата, одна з тем записів стосується «отримання $1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції». Він стверджував, що записи нібито датовані 2015-2016 роками і в них ідеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, «який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена».

Після оприлюднення «плівок Деркача» Порошенко звинуватив Офіс президента і олігарха Ігоря Коломойського в провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України в разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали«плівки Деркача» відредагованою нісенітницею.

Докладніше про суть того, що відбувається навколо «плівок Деркача» читайте в статті Тетяни Силіної «Гра Україною» для читачів ZN.UA.