UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дубінський не збирається залишати лави «слуг» через санкції США

Депутат продовжує заперечувати свою причетність до втручання в американські вибори.

Народний депутат Олександр Дубінський, проти якого США ввели санкції за втручання у вибори, заявив, що не збирається через це залишати фракцію «Слуги народу» у Верховній Раді, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я не планую виходити з фракції Для цього не жодних підстав», - сказав Дубінський на пресконференції в понеділок, 18 січня.

Депутат продовжує наполягати на тому, що він не втручався в американські вибори, а санкції на нього наклали безпідставно.

«Ми навели всі аргументи, що доводять нашу непричетність до втручання у вибори і будь-які підстави для внесення до санкційного списку», - підкреслив він.

Депутат також повідомив про намір судитися з «Центром протидії корупції» та його керівником Віталій Шабуніним, які надали США інформацію про втручання Дубінського у вибори.

В Офісі президента спершу відмовилися реагувати на ситуацію з Дубінським, поклавши відповідальність за це на фракцію «Слуги народу». Але незабаром пообіцяли зробити «все можливе» для притягення до відповідальності тих, хто втручався у вибори у США, і визначитися із заходами реагування «найближчим часом».

Фракція «Слуги народу» відмовилася проводити спеціальне засідання, присвячене ситуації з Дубинським.

Чому Дубінський потрапив під санкції: Народний депутат брав участь в публікації «плівок Деркача», які нібито свідчили про вплив колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. Плівки були оприлюднені в розпал президентської кампанії у Сполучених Штатах, яка завершилася перемогою Байдена.

Американське Казначейство повідомило, що ідеться про мережу впливу РФ, пов'язану з українським депутатом Андрієм Деркачем, який потрапив у санкційні списки Мінфіну США у вересні за спроби вплинути на вибори 2020 року, і якого міністр фінансів Стівен Мнучін назвав російським агентом із десятирічним стажем.

Відзначимо, що і Дубинський, і експрокурор Кулик, котрі брали участь в інформаційній компанії з "плівками Байдена", пов'язані, в першу чергу, з олігархом Ігорем Коломойським.

Читайте також: Втручання у вибори США: Дубінський відреагував на потрапляння під американські санкції

Навесні 2020 року ексрегіонал Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віце-президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами депутата, одна з тем записів стосується «отримання $1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції». Він стверджував, що записи нібито датовані 2015-2016 роками і в них ідеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, «який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена».

Після оприлюднення «плівок Деркача» Порошенко звинуватив Офіс президента і олігарха Ігоря Коломойського в провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України в разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали«плівки Деркача» відредагованою нісенітницею.

Докладніше про суть того, що відбувається навколо «плівок Деркача» читайте в статті Тетяни Силіної «Гра Україною» для читачів ZN.UA.