UA / RU
Підтримати ZN.ua

DT.UA аналізує кандидатуру Дмитра Дубілета на посаді міністра Кабміну

Таланти "темної сторони" можуть стати в нагоді, якщо Дубілета підключать до проекту "держава в смартфоні".

Без "людини Коломойського" у новому Кабміні не обійшлося. І виявилася ця людина на перехресті всіх доріг і напрямків - на посаді міністра Кабінету міністрів. Позиція вигідна, міністр без портфеля, як правило, не публічний (хоча які вже тепер правила?), натомість відповідальний за організацію роботи не тільки уряду, але і віце-прем'єрів, в курсі всіх рішень, які готує і приймає КМУ, і може на будь-якому етапі їх підготовки втрутитися в процес. Ідеальний агент, але як не можна заперечувати зв'язок Дубілета з Коломойським, так і не варто забувати, що у Дмитра Олександровича є своя історія стосунків з Андрієм Богданом та Олексієм Гончаруком. Саме Дубілет познайомив цих двох. Та й рішення піти в уряд, за словами самого Дубілета, було для нього несподіваним, - ще місяць тому він планував переїжджати до Лондона, щоб розвивати там свій проект Koto. Тобто не можна однозначно стверджувати, що призначення Дубілета - це план Коломойського.

Про це пише редакція DT.UA. Автори нагадують, що 34-річний Дмитро Дубілет працював у Приватбанку IT-директором, а його батько протягом майже 20 років був головою правління цього банку.

"Не знати, не розуміти, не брати участі, а згодом не виправдовувати, що відбувалося в банку, Дмитро не міг. Він "свій" із младих нігтів. І тепер отримав доступ до всіх проектів документів, які повинні пройти через Кабмін або пропасти в ньому назавжди, - йдеться в статті. - Закінчив Дубілет міжнародні відносини в КНУ ім. Тараса Шевченка і Лондонської бізнес-школи. Також навчався у США і Німеччині. Керував проектами в MasterCard. Потім перейшов працювати в банк до батька і там розвивав IT-напрямок. Розвивав успішно, створивши масу креативних рішень, і суттєво вплинув на розвиток не тільки Приватбанку, але і всього українського банківського сектору, постійно підвищуючи планку для конкурентів".

Втім, зазначають оглядачі, у генія Дубілета є і темна сторона. У матеріалах розслідування Kroll про розкрадання в "Приватбанку", а також у матеріалах позову банку проти колишніх акціонерів, поданого в США, стверджується, що для виведення з банку грошей з метою їх відмивання і подальшої легалізації був створений спеціальний IT-алгоритм, щоб численні перекази з рахунків на рахунки проходили максимально швидко, а "слід грошей" було складніше вловити. Важко повірити, що цей алгоритм створювався без участі Дмитра Дубілета. Ці таланти "темної сторони" можуть стати в нагоді, якщо Дубілета підключать до проекту "держава в смартфоні".

Детальніше про нові кадри в Кабміні читайте в матеріалі "Уряд на виріст" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".