UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Досить поширювати брехню у цій залі» — США відреагували на звинувачення РФ в Радбезі ООН щодо диверсії на газопроводах

Представник США вкотре наголосив, що Росію слід позбавити можливості використовувати Радбез у власних інтересах.

Нещодавня аварія на газопроводах «Північний потік-1» та «Північний потік-2» стала приводом для гучних дискусій. Експерти відразу кількох країн дійшли висновку, що витік газу у Балтійське море стався через диверсію, але хто її скоїв — поки невідомо. Росія традиційно звинуватила у саботажі США під час засідання Радбезу ООН. Заступник глави Місії США при ООН посол Річард Міллс відповів, заявивши, що росіяни в черговий раз поширюють брехню та дезінформацію. Про це пише «Укрінформ».

Міллс категорично відкинув звинувачення російської делегації, яка напередодні заявила, що США здійснили пошкодження «Північних потоків», переслідуючи власні інтереси.

«Делегація РФ знову поширює теорії змови та масову дезінформацію в цій залі. Мій російський колега надалі використовує риторику підбурювання, звинувачуючи США, ніби ми причетні до цього саботажу. Дозвольте чітко зазначити, Сполучені Штати категорично заперечують будь-яку причетність до інциденту. Ми відкидаємо будь-які твердження про зворотне», — заявив американський дипломат. 

Міллс наголосив, що росіяни вкотре використовують платформу Радбезу для того, щоб відволікти міжнародну спільноту від своєї злочинної війни проти України. На думку представника США, іншим членам організації потрібно боротися з цим ефективніше.

«Ми мусимо виступати проти злодіянь, які чинить Росія, проти грубого порушення міжнародного права. Ми не повинні дозволяти їй надалі використовувати ООН і цю Раду для поширення брехні й дезінформації, чим вони займаються від самого початку війни в Україні», — сказав Міллс. 

Читайте також: Зарано робити припущення, хто причетний до пошкодження "Північних потоків" — Остін

Раніше президент США Джо Байден назвав аварію на «Північних потоках» «свідомою диверсією»

Нагадаємо, 26 вересня відбулася найбільша диверсія в історії газотранспортних систем світу. У Балтійському морі з невеликими інтервалами рвонуло на трьох із чотирьох ниток обох «північних потоків». Хто ж зміг у водах НАТО здійснити таку масштабну диверсію? Читайте у статі Ігоря Маскалевича «Хто й навіщо підірвав «Північний потік»?».